Blog

Jak wyglądają diety pudełkowe gwiazd?

Autorka artykułu: dietetyczka Joanna Marciszewska

Słyszałeś o cateringu dietetycznym Anny Lewandowskiej? Czy wiesz czym różni się od diety pudełkowej Ewy Chodakowskiej? A może jesteś ciekawy, jak wyglądają posiłki z firmy Agnieszki Mielczarek lub Mateusza Gesslera? Temat cateringów dietetycznych gwiazd był dla mnie na tyle ciekawy, że postanowiłam zrobić pełny przegląd, sprawdzić ich menu, ceny, opinie. Zebrałam moje wnioski w całość i… tadam! Mam dla Ciebie gotowca! W tym artykule znajdziesz najciekawsze informacje o dietach pudełkowych gwiazd i dowiesz się, czy warto ich wypróbować.

Spis treści:

Catering Anny Lewandowskiej, czyli SuperMenu

Plany treningowe, przepisy, diety autorstwa Ani Lewandowskiej są bardzo popularne – wiele osób zaczęło od nich przygodę związaną ze zmianą nawyków żywieniowych. Mnogość fanów sprawiła, że pomysł na catering dietetyczny SuperMenu okazał się strzałem w dziesiątkę. Z pewnością odbiorcami są osoby, które chcą się zdrowo odżywiać, ale nie mają czasu, aby przygotowywać posiłki na co dzień. 

Zgodnie z filozofią cateringu SuperMenu, zdrowa dieta polega przede wszystkim na przemyślanej zmianie nawyków żywieniowych. Dieta pudełkowa Ani Lewandowskiej nie oferuje nam głodowych porcji czy diet cud polegających na kilkudniowej rewolucji. Proponują nam proces, podczas którego uczymy się, jak wyglądają zdrowe posiłki, jak duże są porcje przy naszej kaloryczności i dają nam bardzo ważną możliwość oszczędzania czasu. 

Co można zamówić w cateringu SuperMenu?

Aktualnie (kwiecień 2022) SuperMenu oferuje 17 wariantów diet. Trzy z nich stanowią plan żywieniowy oparty na różnych poziomach diety zgodnej z filozofią Ani Lewandowskiej.

Pierwszym jest Dobry Start polecany dla osób, które dopiero zaczynają zmianę. Cena za dzień zaczyna się od 68 zł, a wykluczenia w tej diecie obejmują: pszenicę, surowe mleko krowie oraz żywność wysokoprzetworzoną. Drugim poziomem jest Droga Do Mistrzostwa – od 71 zł, obejmująca poza poprzednimi eliminacjami dodatkowo brak wszystkich zbóż glutenowych i produktów z mleka krowiego. Trzecim poziomem jest Wyzwanie Wojownika i Ania Lewandowska deklaruje, że właśnie na takiej diecie opiera się jej codzienny jadłospis. Ten wariant jest w cenie od 72 zł za dzień z dodanym kolejnym wykluczeniem ponad te w poprzednich poziomach – brak roślin strączkowych.

Poza tymi 3 poziomami mamy także inne diety do wyboru: 

Co ciekawe, przy wielu wariantach możliwe jest skorzystanie z opcji wymiany posiłków po zamówieniu. Czyli jeśli widzisz, że w planowanym menu jest coś, co Ci nie pasuje, to możesz wymienić na inną potrawę.

SuperMenu w praktyce – jakie ma ceny i posiłki?

Dla lepszego porównania cen – za dietę, o której można powiedzieć “standardowa”, czyli wariant “Dobry Start”, w kaloryczności 2000 kcal zapłacimy 77 zł. Wymiana plastikowych pudełek na ekologiczne kosztuje 5 zł na każdy dzień.

Niestety nie znalazłam możliwości podejrzenia menu planowanego – spodziewam się, że jest widoczne dopiero po zamówieniu w panelu klienta. W przykładowym menu widzę, że jest naprawdę dużo warzyw, pełnoziarnistych produktów, orzechów – wygląda obiecująco. Plusem jest to, że w SuperMenu nie otrzymamy produktów przetworzonych, sztucznych barwników, konserwantów, czy dodanego cukru. Natomiast osobiście, w kwestii eliminacji pszenicy, mleka krowiego i roślin strączkowych nie widziałabym podstaw naukowych, szczególnie dla w pełni zdrowych osób. 

Dieta pudełkowa Ewy Chodakowskiej, czyli Be Diet Catering

Znana trenerka fitness, czyli Ewa Chodakowska, również podjęła się założenia cateringu dietetycznego. Motywowanie Polek do regularnej aktywności udaje się Ewie od wielu lat, ma miliony fanów, którzy z pewnością zaufają także założonej przez nią diecie pudełkowej Be Diet Catering. Możemy ją zamówić do ponad 60 miast w Polsce, a w ofercie znajdziemy 5 wariantów diet. Ewa Chodakowska zapewnia, że posiłki komponowane są we współpracy dietetyków klinicznych i znakomitych kucharzy.

Co można zamówić w Be Diet Catering?

Bardzo praktycznym wariantem, który znajdziemy w ofercie Be Diet Catering jest Rodzinny Box, czyli po 2 potrawy dziennie dla 2 osób. Podwójne śniadania i podwójny obiad to świetny pomysł dla par, które zwykle w pośpiechu sięgają po cokolwiek na te ważne posiłki. Ta opcja jest dostępna w wersji standardowej, wegetariańskiej i wege z rybami.

W ofercie cateringu Be Diet Ewy Chodakowskiej znajdziemy takie warianty diet:

 • Bediet Optimal (dieta standardowa)
 • Bediet Vege
 • Bediet Vege + Fish
 • Mom2Be (czyli dieta dla kobiet w ciąży)
 • Rodzinny Box
 • Low IG
 • Keto
 • Hashimoto

Be Diet Catering w praktyce – jakie ma menu i ceny?

Cena diety Optimal, czyli standardowego wariantu, w kaloryczności 1800 kcal kosztuje 74 zł za dzień. Kolejną opcją kaloryczności jest dopiero 2200 kcal w cenie 79 zł / dzień. Co ważne, minimalny okres zamówienia wynosi aż 5 dni, co może być mało praktyczne dla osób, które chcą wykupić dietę na próbę na 1-2 dni. 

Sprawdziłam też cenę Rodzinnego Boxu, bo ta opcja mnie najbardziej zaciekawiła – w opcji standardowej za 1 dzień zapłacimy 81 zł, czyli taki jest koszt 2 śniadań i 2 obiadów.

Dużą zaletą tego cateringu jest możliwość podejrzenia planowanego menu. Z tego, co widzę, na II śniadanie niemalże zawsze jest koktajl lub smoothie. Podwieczorek to coś słodkiego lub zupa. Kolacje to zazwyczaj ciekawie brzmiące sałatki, a obiady w opcji standardowej zawierają mięso, ryby lub rośliny strączkowe. 

Co podoba mi się w Be Diet Catering? Na plus zasługuje to, że nie są wprowadzane zbędne eliminacje grup produktów w standardowym wariancie. Spodobał mi się także pomysł z Rodzinnym Boxem – naprawdę praktyczne rozwiązanie. Częste koktajle w diecie jedni będą cenić, innych będą denerwować. Osobiście lubię co jakiś czas posiłek w formie koktajlu, bo to szybka w spożyciu porcja owoców, praktyczna zapewne zwłaszcza jako posiłek okołotreningowy, ale pewnie gdyby był on codziennie w mojej diecie, to mogłabym zacząć marzyć o innej formie II śniadania. 

Dieta Mateusza Gesslera, czyli catering Warszawski Dzień

Być może kojarzysz Mateusza z programu MasterChef Junior, w którym jest jednym z jurorów. To znany kucharz i restaurator, dlatego bardzo zainteresowała mnie jego propozycja cateringu dietetycznego. Posiłki do tej diety pudełkowej przygotowywane są w restauracji Warszawa Wschodnia, a dostawa możliwa jest aktualnie tylko w stolicy i okolicach.

Co można zamówić w cateringu Warszawski Dzień?

W tym cateringu dietetycznym mamy do wyboru 7 wariantów:

 • Classic
 • Classic Wegetariańska
 • Wege + Ryby
 • Business (Classic lub Wege)
 • Bez laktozy (Classic lub Wege)
 • Active  (Classic lub Wege)
 • Family Box (Classic lub Wege)

Tutaj też pojawia się coś dla rodziny, czyli Family Box – składa się z podwójnych zestawów 3 posiłków, a każdy zestaw zawiera 1800 kcal.

Wariant Business to forma diety biurowej, która polega na 3 posiłkach dziennie, które możemy wziąć do pracy. Ciekawa jest także możliwość decydowania o diecie wegetariańskiej w każdym z wariantów, szczególnie, że ograniczanie mięsa staje się wśród klientów cateringów dietetycznych coraz popularniejsze.

Warszawski Dzień catering – jakie ma menu i ceny?

Warszawski Dzień to jeden z droższych cateringów. Czy rzeczywiście warto zamówić ich posiłki? 

Przeglądając planowane posiłki już rozumiem za co płacimy. Krewetki, kaczka, wakame, ser koryciński – nie są to tanie składniki. Co więcej, deklarują, że ich potrawy pakowane są w pudełka ekologiczne.

Brzmi ekskluzywnie i dość zachęcająco – czy posiłki z Warszawskiego Dnia są na poziomie restauracyjnym? Myślę, że warto to sprawdzić.

BistroBox, czyli catering dietetyczny Agnieszki Mielczarek

Autorka wielu książek dietetycznych, Agnieszka Mielczarek, założyła w 2019 roku catering dietetyczny razem z Natalią Szczygieł. Być może kojarzysz Agnieszkę z uwagi na jej wieloletni związek ze znanym kucharzem Pascalem Brodnickim. Z całą pewnością wiele ją łączy z dobrą kuchnią i zdrową dietą. Z opisu ich cateringu można wyczytać, że z diety pudełkowej BistroBox korzystają gwiazdy – można przeczytać pozytywną opinię o ich posiłkach takich znanych osób jak Agnieszka Dygant, Dorota Szelągowska i Martyna Wojciechowska. Przyznam, że brzmi to bardzo zachęcająco.

Co można zamówić w cateringu BistroBox?

Do wyboru mamy naprawdę sporo wariantów diet:

 • Ketogeniczna
 • Vegan
 • Detox Mix
 • Intermittent Fasting
 • Dieta Zupowa
 • Pre Sirt 800
 • Sirtfood
 • Autorska Dieta Agnieszki
 • Bezlaktozowa
 • Bezglutenowa
 • Detox
 • Happy Office
 • Hashimoto (czyli dieta dla osób chorujących na Hashimoto)
 • Low Carb / Niskie IG
 • Klasyk
 • Wege + Ryba
 • Wege
 • Sport
 • Sokowa

Catering zapewnia nas, że sięga po wiele ekologicznych produktów oraz stara się używać opakowań biodegradowalnych. Z kolei jeśli chodzi o warianty diet, to widzę, że BistroBox stawia na różnorakie diety o niskiej kaloryczności – zupowa, sokowa, detox. Na temat takich diet oraz diety sirtfood pisałam w tym artykule, z którego dowiesz się jakie mają one plusy i minusy. 

chłopak mężczyzna man sunset

BistroBox catering – jakie ma menu i ceny?

Za 1-dniowe zamówienie diety Klasyk (standardowej) o kaloryczności 2000 kcal zapłacimy 85 zł. Co takiego znajdziemy w menu?

Niestety BistroBox nie dzieli się z nami planowanym menu przed zamówieniem posiłków, więc trudno ocenić jak to wygląda na co dzień. W przykładowym jadłospisie w BistroBox przy diecie Klasyk znajdziemy takie dania jak pleśniak babuni z malinami i cukrem kokosowym, sałatkę z pędami bambusa i ogórkiem, ekologiczne jaja z kanapkami z domowego pieczywa.

W opcji diety autorskiej do każdego zestawu posiłków otrzymamy shota prozdrowotnego oraz napar ziołowy. Potrawy brzmią bardzo ciekawie – pasta z eko pstrąga, zupa pho z kiełkami, sałatka z halloumi z jagodowym winegretem. Trzeba przyznać, że BistroBox proponuje dania, które moglibyśmy znaleźć w bardzo dobrych restauracjach. Czy warto wypróbować dietę pudełkową stosowaną przez wiele znanych osób w Polsce? Tę decyzję pozostawiam dla Ciebie, ja bym chętnie wypróbowała Klasyka. 

https://dietly.pl/

Popularne wpisy na blogu:

Dieta bez jajek – zasady i wskazówki
Placki z dyni z camembertem i pestkami dyni – przepis
Proteinowy 3 bit z owocami leśnymi – przepis na deser w wersji fit
Sałatka z brokuła, czerwonej fasoli i halloumi – przepis z kuchni Dietly
Makaron z krewetkami po azjatycku – przepis z kuchni Dietly
Kalkulator BMI – normy i wzór na wskaźnik masy ciała
Szybkie przekąski 200 kcal – bez gotowania – przepisy
Dieta śródziemnomorska
Zdrowe śniadania 400 kcal – proste przepisy
Zielone koktajle 200 kcal – przepisy na smoothie
7 właściwości zdrowotnych soku z buraka, które przekonają Cię do włączenia go do diety
Alkohol a dieta – czy można pić alkohol podczas odchudzania?
Produkty light – żywieniowe pułapki, czy zdrowe rozwiązania?
Idealna aplikacja do ćwiczeń – sprawdź ranking najpopularniejszych
Ranking promocji na Black Week w cateringach dietetycznych. Który rabat wybrać?