Blog

TOP 10 najtańszych cateringów dietetycznych

Autorką artykułu jest dietetyczka Klaudia Stawowska

Każdego roku na rynku cateringów dietetycznych pojawia się coraz więcej firm oferujących diety pudełkowe w najróżniejszych wariantach, począwszy od diety standardowej, przez dietę wegetariańską z wykluczeniem jaj i nabiału, aż po takie nowości jak diety ketogeniczne, paleo itd. Obecnie możemy przebierać również w smakach kuchni z całego świata, jednocześnie mając pewność, że dostarczamy swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych, ponieważ nad ich recepturą pracują dietetycy i specjaliści w zakresie żywienia człowieka.

Co znajdziesz w tym artykule?

To, że zainteresowanie dietami pudełkowymi stale rośnie, pokazuje nam, że nie jest to dobro luksusowe dostępne tylko dla bogaczy – wręcz przeciwnie! Konkurencja wśród cateringów na dzień dzisiejszy jest naprawdę duża, co sprawia, że cena za 5 gotowych do spożycia, zbilansowanych, zdrowych i pysznych posiłków jest często równa jednej pizzy zamówionej na wynos! Dodatkowo, na portalu do zamawiania cateringów dietetycznych Dietly.pl wiele firm oferuje programy lojalnościowe, dzięki którym ceny są jeszcze niższe. Biorąc pod uwagę ilość czasu, energii i wbrew pozorom pieniędzy jakie zyskujemy zamawiając dietę pudełkową, nie ma się nad czym zastanawiać. Naprawdę warto wypróbować takie rozwiązanie na co dzień lub w dniach kiedy po prostu nie mamy czasu, pomysłu albo ochoty na zakupy, gotowanie i zmywanie…

jedzenie catering dietetyczny

Czym kieruję się przy wyborze cateringów w tym artykule?

Wybór cateringów w dzisiejszym rankingu jest subiektywną opinią, na którą wpływ miały moje własne doświadczenia z dietami pudełkowymi, jak również opinie osób, które z nich korzystają.

Na potrzeby tego artykułu szczególną uwagę zwracam na :

 • stosunek jakości diet do ich ceny,
 • oferowane przez cateringi programy lojalnościowe, często znacznie obniżające koszt zamówienia,
 • Istotną kwestią są dla mnie również ekologiczne podejście cateringów, dobry kontakt z działem obsługi klienta itp.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z propozycjami TOP 10 najtańszych cateringów dietetycznych w Polsce. Mam nadzieję, że przekonasz się, że dieta pudełkowa jest świetnym rozwiązaniem dostępnym na każdą kieszeń. 🙂

TOP 10 najtańszych cateringów dietetycznych

Miejsce 10 Targ Catering

Targ catering został założony z potrzeby dbania o samopoczucie każdego z nas, a przede wszystkim osób, które nie mają czasu lub umiejętności potrzebnych do przygotowywania zdrowych i smacznych posiłków każdego dnia. Założyciele Targ Cateringu sami kiedyś intensywnie doświadczyli tego problemu, wykonując pracę biurową. Zaznaczają, że ich catering powstał z myślą o osobach, które pomimo siedzącej pracy, pragną żyć aktywnie i zdrowo. Dodatkowo, Targ Catering jest całkowicie ekologiczny! Jedzenie zapakowane jest w pudełka wykonane z trzciny cukrowej, zawijane w papier lub umieszczane w szklanych pojemnikach – BRAWO! 

Średnia ocen: 4.87

Liczba opinii nt. Targ Catering : 180

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 53,90 zł (1200 kcal), a kończy na 67,62 zł (3000 kcal),
 • diety zawierają od 3 do 5 posiłków dziennie,
 • nie ma opcji podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Podsumowanie Targ Catering:

W Targ Catering nie ma nudy, twórcy zapewniają nas o tym, że w codziennym jadłospisie znajdą się potrawy inspirowane kuchniami świata, ale nie zabraknie w nim również klasycznych, dobrze nam znanych smaków Polskiej kuchni domowej.  Niestety nie ma możliwości podejrzenia menu na Dietly.pl, mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Klienci cenią sobie bardzo dobry kontakt z obsługą, różnorodne smaki potraw oraz fakt, że pod uwagę brane są indywidualne preferencje i wykluczenia produktów. Jak pisze klientka Monika Dieta okazała się strzałem dziesiątkę – dobrze zbilansowana, smaczna i z uwzględnieniem indywidualnych wykluczeń”.

Miejsce 9 Fit na 5

Catering Fit na 5 oferuje nam kilka rodzajów diet: Optimum, Active, Light, Diabetic, Ketogenic i Vege. Mnie osobiście taki wybór zachęca – konkretnie i na temat, a każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ten catering oferuje również konsultacje z dietetykiem. No i przede wszystkim – spójrzcie na te ceny! Same w sobie są naprawdę niewielkie, a co dopiero jeśli zdecydujemy się na złożenie zamówienia przez Dietly.pl na co najmniej 16 dni – cena spada wtedy aż o 6 zł na każdy dzień zamówienia, WOW!

Średnia ocen: 4.25

Liczba opinii nt. Cateringu Fit na 5: 135

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 30,00 zł (1200 kcal – przy zamówieniu na co najmniej na 16 dni), a kończy na 47,00 zł (2500 kcal),
 • diety zawierają 5 posiłków dziennie (z wyjątkiem diety ketogenicznej, która składa się z 4 posiłków dziennie),
 • są dostawy w weekendy,
 • nie ma opcji podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Podsumowanie Cateringu Fit na 5 :

W przypadku tego cateringu niestety znów nie ma opcji podejrzenia menu na Dietly, za co mały minus. Poza tym jest to zdecydowanie jeden z najtańszych cateringów dietetycznych z jakimi się spotkałam, serio – 30zł za 5 posiłków dziennie? Nie wiem jak Was, ale mnie to przekonuje do jego wypróbowania. Klienci szczególnie cenią sobie doskonały kontakt z obsługą i stosunek jakości do ceny diet. Jak pisze Konrad “2000 kcal dla faceta 170/74 kg na redukcji zupełnie wystarcza. Nic nie musiałem dojadać, bilans BWT jak należy. Na etapie budowania masy trzeba będzie dołożyć, ale zyskałem mnóstwo czasu!”. 

Miejsce 8 Wykwintny Box 

Założyciele cateringu Wykwintny Box swoją ofertę diet pudełkowych kierują do każdego, kto pragnie zadbać o siebie w sposób jak najbardziej skuteczny, łatwy, przyjemny i przede wszystkim- niedrogi. Ich menu inspirowane jest smakami z całego świata, tak więc jeśli lubisz różnorodność, będzie to dla Ciebie doskonały wybór. Jesteśmy zapewniani o wysokiej jakości składników, z których przygotowywane są nasze zbilansowane posiłki. Również jeśli chodzi o cenę, nie ma na co narzekać!

Średnia ocen: 4.62

Liczba opinii nt. Wykwintny Box Catering: 479

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 35,00 zł (1250 kcal), a kończy na 47,00 zł (3000 kcal),
 • diety zawierają 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu Standard z Cateringu Wykwintny Box:

Podsumowanie Cateringu Wykwintny Box:

Cena tego cateringu jest bardzo atrakcyjna, a sporo komentarzy o satysfakcjonujących porcjach i różnorodnych smakach potraw zdecydowanie zachęca do ich wypróbowania. Patrząc chociażby na przykładowy, jednodniowy jadłospis diety Standardowej widzimy dania inspirowane kuchnią włoską, azjatycką i tradycyjną. Do tego odwrócone ciasto ananasowe…jestem zaintrygowana. Klienci nie szczędzą w pozytywnych opiniach na temat tego cateringu, jak pisze klientka Magda: “Jesteśmy z mężem zachwyceni, mamy doświadczenie z kilkunastoma firmami cateringowymi i Wykwintny Box zdecydowanie wygrywa. Doceniamy każdy aspekt zaczynając od idealnie zgrzanej folii, dostaw zawsze na czas, przemiłej obsługi i oczywiście pyszne, świeże, atrakcyjne i zróżnicowane jedzenie ;)”.

Miejsce 7 Hello Dieta

Hello Dieta znajduje się w większości naszych rankingów diet, co świadczy o naprawdę sporym zainteresowaniu i wysokich ocenach klientów. Ten catering oferuje nam aż 9 rodzajów diet. Opinie są wysokie, a klienci cenią sobie przede wszystkim świeżość składników i dobrze doprawione, różnorodne posiłki. Nasz zespół miał okazję spróbować dań z tego cateringu w zeszłym roku. Jeśli jesteście ciekawi jakie były ich wrażenia zapraszamy do zapoznania się z Recenzją cateringu Hello Dieta – na ich profilu na Dietly w zakładce recenzja.

Średnia ocen: 4.86

Liczba opinii nt. Cateringu Hello Dieta: 1257

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 53,00 zł (1200 kcal), a kończy na 66,00 zł (2000 kcal),
 • diety zawierają 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety standardowej z cateringu Hello Dieta: 

Podsumowanie Hello Dieta:

Opinii na temat różnych diet jest bardzo wiele, w zdecydowanej większości są one pozytywne. Klienci bardzo cenią sobie sprawny i pomocny kontakt z obsługą. Jak pisze Adam “Dobre i bardzo różnorodne. Największy plus – Zgłosiłem z miesiąc temu że nie znoszę owsianek na śniadanie. To było ok. cztery zamowienia temu i od tamtego czasu nie dostałem owsianki tylko coś w zamian, czyli czytają, analizują i wdrażają zmiany. Super”. Cena jest bardzo atrakcyjna, szczególnie kiedy wiemy, że tysiące klientów jest zadowolonych z usług tego cateringu. Dodatkowo, Hello Dieta ma opcję pudełek EKO (niestety za dodatkową opłatą). To jedna z kwestii, którą kilka osób oceniło negatywnie. Poza tym posiłki wyglądają bardzo smacznie, różnorodnie i zdrowo.

Miejsce 6 GreenBox Catering

GreenBox Catering już na początku wywołuje uśmiech na mojej twarzy, kiedy spoglądam na nazwy ich diet np.: Standardowa – Jak u mamy, Sportowa – Sarenka/ Dzik, Ketogeniczna – Ja nie dam rady?  Od razu mamy jasność, czego możemy się od tych konkretnych diet spodziewać! Twórcy mówią o swoim cateringu “nie dietetyczny”  i zapewniają nas o tym, że firma tworzona jest przez ludzi pełnych pasji i zaangażowanych w swoją pracę.

Średnia ocen: 4.71

Liczba opinii nt. GreenBox Catering: 615

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 27,00 zł (1000 kcal), a kończy na 53,00 zł (2500 kcal),
 • diety zawierają 3 lub 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety standardowej z cateringu GreenBox Catering:

Podsumowanie GreenBox Catering:

Zauważyłam, że drugi posiłek w ciągu dnia jest najczęściej zupą lub koktajlem. Mnie osobiście taki rodzaj przekąski pomiędzy śniadaniem a obiadem bardzo przekonuje. Klienci najczęściej chwalą niebanalne pomysły kucharzy oraz dobre doprawienie potraw. Cytując klienta Adama “Bardzo smaczne posiłki, zawsze na czas. Póki co jedna z najróżnorodniejszych diet pudełkowych jakie jadłem, a przetestowałem ich ponad 10. Zostaję na dłużej”.

Miejsce 5 Likeat 

Catering LikeEat tworzą pasjonaci i miłośnicy zdrowego żywienia i co najważniejsze- smacznego jedzenia. Ich celem jest tworzenie zdrowych smacznych i zdrowych diet, bez wyrzeczeń i głodówek. Likeat ma sporo opinii i dużo zadowolonych klientów. Osobiście nie miałam okazji go wypróbować, jednak kierując się opiniami innych osób na Dietly, wnioskuję, że znajdziemy w niej dania z kuchni świata. Mnie osobiście bardzo to zachęca, ponieważ jestem fanką takich smaków, choć oczywiście nie każdemu musi to odpowiadać. Menu brzmi ciekawie – są zdrowe desery, różnorodne sałatki, smakowicie brzmiące obiady. 

Średnia ocen: 4.79

Liczba opinii nt. Likeat Catering: 2435 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 57 zł (1500 kcal), a kończy na 64 zł (2500 kcal),
 • diety zawierają 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu Likeat:

Podsumowanie cateringu Likeat:

Powyższe menu mocno pobudza moje ślinianki. Wygląda naprawdę pysznie! Klienci potwierdzają moje odczucia, chwaląc przede wszystkim doskonale doprawienie i ogólne walory smakowe posiłków. Niektórzy klienci wspominają o tym, że menu diety Standard powtarza się co 60 dni – ale z drugiej strony przyznawać się… kto ma codziennie inny obiad w domu przez 2 miesiące? 

Znaczna część potraw w menu, to takie dania, których nie mielibyśmy czasu (lub umiejętności) sami przygotować w dni robocze – spoglądając na przykładowe menu – możemy znaleźć tam niecodzienne dania jak np. Mus czekoladowy z pieczonych batatów i daktyli na bazie espresso z owocami wiśni w lekkim syropie itp. Myślę, że warto czegoś takiego szukać w cateringach – wtedy wiemy, że płacimy za coś, czego sami nie zrobimy w 5 minut przed wyjściem z pracy.

Miejsce 4 Fabryka Smaku

Ten Catering oferuje nam aż 18 rodzajów diet! To chyba największy wybór diet pudełkowych z jakim się spotkałam, zdecydowanie jest to plus dla osób wymagających, mających konkretne potrzeby dietetyczne. Catering Fabryka Smaku również był recenzowany przez nasz zespół, zachęcamy do zapoznania się z ich opinią na temat tego cateringu Recenzja cateringu Fabryka Smaku -na ich profilu w zakładce Recenzja. W swojej ofercie zapewniają nas, że otrzymamy posiłki z różnych kuchni świata, zatem może być to doskonały wybór, dla osób, które lubią ciekawe smaki.

Średnia ocen: 4.86

Liczba opinii nt. Cateringu Fabryka Smaku: 1399

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 62,00 zł (1500 kcal), a kończy na 74,00 zł (3000 kcal),
 • diety zawierają 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety Optymalne Odżywianie z Cateringu Fabryka Smaku:

Podsumowanie Cateringu Fabryka Smaku: 

Przy zamawianiu tego cateringu zauważysz, że niektóre diety występują jest w dwóch wersjach np. “Słodkie” i “Wytrawne” (w przypadku diety Optymalne odżywianie) – jeśli lubisz słodkości w diecie, to zdecydowanie polecam opcję na słodko. Możesz wtedy spodziewać się około 2 słodkich posiłków. Przy opcji wytrawnej są one zminimalizowane do 1 w ciągu dnia.  Z tego, co możemy zauważyć już w planowanym menu, to zgodność z obietnicą występowania posiłków inspirowanych kuchniami świata – jest kuchnia azjatycka, włoska, turecka, polska – z tym cateringiem nie powinniśmy się nudzić. Klienci zaznaczają, że miłym dodatkiem jest dodawana do zamówień woda oraz to, że w menu zaznaczone jest czy dany posiłek zaleca się spożyć na zimno lub na ciepło. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie fakt, że produkty spożywcze dostarczane od lokalnych dostawców.

Miejsce 3 TIM Catering

Tim Catering w swojej ofercie bierze pod uwagę wykluczenia niektórych produktów spożywczych z diety, które wynikają ze względów zarówno zdrowotnych jak i etycznych. Warianty diet TIM Cateringu to:  Sport, Gluten Free, Lactose Free, Vegan, Vegetarian, Standard oraz Junior, dopasowaną do potrzeb naszych pociech (za to duży plus). 

Średnia ocen: 4.7

Liczba opinii nt. TIM Catering: 1342

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 33,50 zł (1000 kcal), a kończy na 39,50 zł (2000 kcal),
 • diety zawierają 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • nie ma opcji podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Podsumowanie TIM Catering: 

Niestety TIM catering nie udostępnia nam przykładowego menu do wglądu, co zawsze jest dla mnie małym minusem. Jednak z tego co można przeczytać w opiniach klientów, posiłki są zróżnicowane i smaczne, a kontakt z obsługą klienta bardzo uprzejmy i sprawny. Jak pisze Ewa: “Urozmaicone i ładnie podane posiłki. Zawsze świeże, zawsze na czas. Każdy znajdzie coś dla siebie.” Muszę przyznać, że jako mieszkanka Wrocławia nie korzystałam jeszcze z usług TIM cateringu, ale zdecydowanie go wypróbuję w najbliższym czasie.

Miejsce 2 Dietific 

Dietific jest cateringiem dietetycznym powstałym dzięki dr Krystynie Pogoń. Autorzy diet podkreślają, że oprócz smakowitości potraw, kierują się przede wszystkim naukowym podejściem do układanie diet i komponowania posiłków. Dietific Jest laureatem kilku nagród konsumenckich, a różnego rodzaju diety oceniane są przez klientów w większości bardzo pozytywnie. Wyczerpującą recenzję dietetyczek Asi i Agaty, które osobiście próbowały diety wegetariańskiej oraz diety niskoglikemicznej (Milk & Gluten Free) od tego cateringu znajdziesz tutaj: Recenzja Dietific Catering – na ich profilu w zakładce Recenzja. 

Średnia ocen: 4.85

Liczba opinii nt. Cateringu Dietific: 5424

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 66,00 zł (1300 kcal), a kończy na 79,00 zł (2600 kcal),
 • diety zawierają 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu dla diety standardowej z Cateringu Dietific:

Podsumowanie Dietific:

Diety występują w wielu wariantach i w różnorakiej kaloryczności. Cena za dietę o najwyższej kaloryczności może nie wydawać się najniższa, jednak warto zadać sobie pytanie: na ile jesteśmy skłonni zainwestować w dietę aby mieć pewność o jej wysokiej jakości? Menu wydaje się być bardzo pyszne, sycące i ciekawe. Przyrządzenie samemu w domu podobnych potraw, wyniosłoby nas zapewne podobną kwotę, nie wspominając o czasie jaki byłby potrzebny do wykonania tych potraw i skompletowania składników . Nie ukrywam, że dania w Dietific trafiają w moje gusta kulinarne.

Miejsce 1 Afterfit

Afterfit jest cateringiem, który w przypadku większości diet pudełkowych zbiera bardzo pozytywne opinie, na temat zarówno posiłków jak i sprawnej dostawy oraz kontaktu z obsługą. Zdecydowanym plusem tego cateringu jest duża elastyczność w komponowaniu jadłospisu. Według własnych preferencji możemy wybierać posiłki z całego ich menu! Stosunek jakości do ceny wśród użytkowników oceniany jest jako adekwatny. Nasz zespół miał okazję wypróbować i zrecenzować catering Afterfit. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zapraszamy do zapoznania się z recenzją Afterfit na ich profilu w zakładce Recenzja.

Średnia ocen: 4.76

Liczba opinii nt. Cateringu Afterfit: 9662

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 60,00 zł (1200 kcal), a kończy na 73,00 zł (2500 kcal),
 • opcja diety zawierają 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu z Cateringu Afterfit:

Podsumowanie Afterfit:

Systematycznie rosnąca popularność cateringu Afterfit zachęca do wypróbowania ich diet. Dania wyglądają na zdrowe i smaczne, z dużą ilością warzyw i roślinnych zamienników mięsa – co w świetle obecnych dowodów naukowych dotyczących dietetyki, oceniam na duży plus. Dodatkowo klienci podkreślają, iż kontakt z obsługą jest zawsze bezproblemowy i pomocny. Cena również nie jest wygórowana jak na tak wysoką jakość usług. Na Dietly możemy przeczytać bardzo dużo pozytywnych opinii na temat cateringu Afterfit, klientka Kasia pisze na przykład “Bardzo dobre i różnorodne posiłki. Nie mam uwag”.

Podobne artykuły