Blog

TOP 10 diet ketogenicznych w Polsce

Autorką artykułu jest dietetyczka Klaudia Stawowska

Zapewne każdy kto interesuje się tematyką dietetyczną i fitness, chociaż raz w kontekście diety odchudzającej słyszał zdanie “jedz tłuszcz aby spalić tłuszcz”. Tymi kilkoma słowami można w dużym skrócie opisać główne założenia diety ketogenicznej. Konkretniej, w diecie ketogenicznej rozkład energii z posiłków wygląda następująco: około 80-90% powinny stanowić tłuszcze, a pozostałe 10-20% białka i węglowodany. Dla porównania, w diecie standardowej proporcje składników odżywczych wyglądają w ten sposób: tłuszcze powinny stanowić ok. 35%, białka ok. 15%, a węglowodany ok. 50% dziennego zapotrzebowania energetycznego.

Ranking diet ketogenicznych z cateringów dietetycznych – maj 2021

pobierz tabele produktow keto

Jaki jest cel diety ketogenicznej? 

U ludzi węglowodany stanowią główne źródło pożywienia dla mózgu. Kiedy jest ich tak niewiele jak w diecie keto, organizm zaczyna poszukiwać alternatywnych źródeł energii. Stają się nimi tłuszcze, ponieważ mamy ich w tym wypadku najwięcej oraz są one najwydajniejsze energetycznie (1 g=9 kcal). Taka sytuacja wprowadza organizm w stan ketozy (proces rozpadu tłuszczów). Stężenie glukozy w stanie ketozy jest znacznie niższe niż stężenie ciał ketonowych. Dzięki temu zmniejsza się uczucie głodu, co jest bardzo ważnym czynnikiem dla osób pragnących zrzucić nadmierne kilogramy.

Jeśli jednak dieta nie jest do końca odpowiednio zbilansowana i w naszym menu znajdzie się nieco więcej węglowodanów niż zakłada dieta ketogeniczna, uczucie głodu, rozbicia i ogólnej irytacji szybko narasta. Dlatego tak ważne jest, aby taką dietę stosować ostrożnie i w sposób możliwie jak najlepiej zaplanowany (badania wstępne oraz konsultacja wyników z lekarzem przed rozpoczęciem diety to absolutna konieczność!)

Czy catering dietetyczny to dobry pomysł przy diecie ketogenicznej?

Dieta pudełkowa jest w tym wypadku świetną opcją, ponieważ mamy pewność, że posiłki są odpowiednio zbilansowane. Tworzenie menu do cateringów dietetycznych odbywa się z udziałem dietetyków, kucharzy i innych specjalistów w kwestii żywienia człowieka. Więcej na temat diety ketogenicznej możecie przeczytać na naszym blogu w artykule pt. “Dieta ketogeniczna – czy pomaga w odchudzaniu i poprawia nastrój?”.

Czym kieruję się przy wyborze cateringów w tym artykule?

Wybór cateringów w dzisiejszym rankingu jest subiektywną opinią, na którą wpływ miały moje własne doświadczenia z dietami pudełkowymi, jak również opinie osób, które z nich korzystają.

Na potrzeby dzisiejszego artykułu szczególną uwagę zwracam na:

 • zgodność z założeniami diety ketogenicznej,
 • rodzaj i jakość tłuszczy,
 • jak również: ekologiczne podejście, dobry kontakt z działem obsługi klienta itp.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z propozycjami TOP 10 diet ketogenicznych w Polsce.

Miejsce 10 Fit Body 

Założyciele cateringu Fit Body swoją ofertę diet pudełkowych kierują do każdego, kto pragnie zadbać o siebie w sposób jak najbardziej skuteczny, łatwy i przyjemny. Ich menu inspirowane jest smakami z całego świata, tak więc jeśli lubisz różnorodność, będzie to dla Ciebie doskonały wybór. Jesteśmy zapewniani o wysokiej jakości składników, z których przygotowywane są nasze zbilansowane posiłki. 

Średnia ocen: 4.90

Liczba opinii nt. Diety Ketogenicznej: 21

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 62,00 zł (1500 kcal), a kończy na 80,00 zł (3000 kcal),
 • dieta ketogeniczna zawiera 4 posiłki dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu Planu Keto z Fit Body Catering:

Podsumowanie Cateringu Fit Body:

Patrząc na przykładowy, jednodniowy jadłospis diety w Planie Keto widzimy dania inspirowane kuchnią włoską, azjatycką i tradycyjną. Do tego Keto naleśniki z mąki kokosowej z masłem orzechowym…Brzmi pysznie. Klienci nie szczędzą w pozytywnych opiniach na temat tego cateringu, jak pisze klient Michał: “Stosowałem wiele diet keto dostępnych we Wrocławiu i ta jest jak dla mnie najlepsza. Dość duża różnorodność posiłków i dobry smak. Polecam”. Do minusów zaliczam dość wysokie ceny – 80 zł za 4 posiłki na mój gust to trochę za dużo. Pytanie więc, ile wydajesz na codzienne zakupy? Być może okaże się, że wcale nie mniej.

 Miejsce 9 Fit Owsiana

Catering Fit Owsiana oferuje nam aż 15 rodzajów diet. Opinie są wysokie, a klienci cenią sobie przede wszystkim świeżość składników i dobrze doprawione, różnorodne posiłki. Duży plus dla Fit Owsiana za możliwość zamówienia lunchboxów idealnych do pracy, w których skład wchodzi śniadanie, II śniadanie i obiad. Dodatkowo, mamy aż 3 rodzaje lunchboxów do wyboru, super!

Średnia ocen: 4.80

Liczba opinii nt. Diety Ketogenicznej: 14

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 59,00 zł (1000 kcal), a kończy na 76,00 zł (2700 kcal),
 • dieta ketogeniczna zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety ketogenicznej z cateringu Fit Owsiana: 

Podsumowanie Fit Owsiana:

Opinii na temat diety ketogenicznej póki co nie ma za wiele, jednak w większości są one pozytywne. Klienci bardzo cenią sobie dużą ilość sałatek i świeżych warzyw, co na diecie ketogenicznej jest bardzo ważne. Dieta ketogeniczna może być wyzwaniem jeśli chodzi o różnorodność posiłków, ze względu na wykluczanie węglowodanów z diety, dlatego opinia klienta Adama jest bardzo zachęcająca: “Dobre posiłki, różnorodne. Dużo sałatek przy diecie ketogenicznej. Polecam”. 

Miejsce 8 Magic Fit

Magic Fit Catering zapewnia, że dzięki korzystaniu z ich usług, droga do pożądanego celu “znacznie się skróci, jak za pomocą magicznej różdżki”. W ich ofercie znajdziemy diety: Standard, Keto, No Fish, Sport, Vege+Fish i No Lactose. Twórcy cateringu Magic Fit zaznaczają, że ich posiłki przygotowywane są z najwyższej jakości produktów.

Średnia ocen: 4.83

Liczba opinii nt. Magic Fit Catering: 72

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 52,50 zł (1800 kcal), a kończy na 74,50 zł (3300 kcal),
 • dieta ketogeniczna zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety ketogenicznej z cateringu Magic Fit: 

Podsumowanie Magic Fit Catering: 

Z tego co można przeczytać w opiniach klientów oraz zobaczyć w proponowanym menu na stronie Dietly, posiłki jak na dietę ketogeniczną są naprawdę zróżnicowane i smaczne, a kontakt z obsługą klienta opisywany jest jako bardzo uprzejmy i sprawny. Jak pisze Katarzyna: “Jedyny catering, który polecę każdemu. Jedzenie jest naprawdę pyszne! Świetnie doprawione i różnorodne, aż mąż mi pozazdrościł i też zamówił sobie keto. Podsumowując – świetny catering!”.

Miejsce 7 Warszawski Wikt

Twórcy cateringu Warszawski Wikt zaznaczają, że ważne dla nich są nie tylko zapewnienie klientom wysokiej jakości, smacznych i ciekawych posiłków, ale również kwestie ekologii i wpływu na środowisko. W menu zwracają uwagę na składniki wspierające pracę jelit, jak np. naturalne probiotyki w postaci kiszonek.

Średnia ocen: 4.65

Liczba opinii nt. Diety Ketogenicznej: 35

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 58,00 zł (1500 kcal), a kończy na 69,00 zł (3000 kcal),
 • dieta ketogeniczna zawiera 3 posiłki dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu dla diety ketogenicznej z Cateringu Warszawski Wikt:

Podsumowanie Warszawski Wikt Catering:

Menu w Cateringu Warszawski Wikt wydaje się spełniać założenia diety ketogenicznej, choć czasem (tak jak w powyższym, czwartkowym przykładzie) w menu znajdują się posiłki typu “kanapki z twarożkiem i owocami leśnymi”. Jest to zastanawiające, ponieważ już na pierwszy rzut oka 2 z 3 składników tego śniadania są produktami węglowodanowymi…Warto skontaktować się w celu rozwiania wszelkich wątpliwości z działem obsługi klienta. Klienci w komentarzach chwalą sobie przede wszystkim wysoką jakość produktów. Jak pisze Dagmara: “Super jakość użytych produktów, dobrze dobrane smaki i kaloryczność. Zróżnicowane dania i sprawne dostawy. Najlepszy catering jakiego próbowałam! Szczerze polecam!”.

Miejsce 6 Targ Catering

Targ catering został założony z potrzeby dbania o samopoczucie każdego z nas, a przede wszystkim osób, które nie mają czasu lub umiejętności potrzebnych do przygotowywania zdrowych i smacznych posiłków każdego dnia. Założyciele Targ Cateringu sami kiedyś intensywnie doświadczyli tego problemu, wykonując pracę biurową. Zaznaczają, że ich catering powstał z myślą o osobach, które pomimo siedzącej pracy, pragną żyć aktywnie i zdrowo. Dodatkowo, Targ Catering jest całkowicie ekologiczny! Jedzenie zapakowane jest w pudełka wykonane z trzciny cukrowej, zawijane w papier lub umieszczane w szklanych pojemnikach – BRAWO! 

Średnia ocen: 4.87

Liczba opinii nt. Targ Catering: 180

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie diety ketogenicznej w opcji Wege+Ryby zaczyna się od 64,68 zł (1200 kcal), a kończy na 73,50 zł (3000 kcal),
 • diety zawierają 3 lub 5 posiłków dziennie,
 • nie ma opcji podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Podsumowanie Targ Catering:

W Targ Catering nie ma nudy, twórcy zapewniają nas o tym, że w codziennym jadłospisie znajdą się potrawy inspirowane kuchniami świata, ale nie zabraknie w nim również klasycznych, dobrze nam znanych smaków Polskiej kuchni domowej.  Niestety nie ma możliwości podejrzenia menu na Dietly.pl, mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Klienci cenią sobie bardzo dobry kontakt z obsługą, różnorodne smaki potraw oraz fakt, że pod uwagę brane są indywidualne preferencje i wykluczenia produktów. Jak pisze klientka Monika “Dieta okazała się strzałem dziesiątkę – dobrze zbilansowana, smaczna i z uwzględnieniem indywidualnych wykluczeń”.

Miejsce 5 Fit na 5

Catering Fit na 5 oferuje nam kilka rodzajów diet: Optimum, Active, Light, Diabetic, Ketogenic i Vege. Mnie osobiście taki wybór zachęca – konkretnie i na temat, a każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ten catering oferuje również konsultacje z dietetykiem. No i przede wszystkim – spójrzcie na te ceny! Same w sobie są naprawdę niewielkie, a co dopiero jeśli zdecydujemy się na złożenie zamówienia przez Dietly.pl na co najmniej 16 dni – cena spada wtedy aż o 6 zł na każdy dzień zamówienia, WOW!

Średnia ocen: 4.13

Liczba opinii nt. Cateringu Fit na 5: 29

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 38,00 zł (1200 kcal), a kończy na 49,00 zł (2500 kcal),
 • dieta Ketogeniczna zawiera 4 posiłki dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • nie ma opcji podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Podsumowanie Cateringu Fit na 5 :

W przypadku tego cateringu niestety znów nie ma opcji podejrzenia menu na Dietly, za co mały minus. Poza tym ceny są naprawdę niskie. Nie wiem jak Was, ale mnie to przekonuje do jego wypróbowania. Klienci szczególnie cenią sobie doskonały kontakt z obsługą i stosunek jakości do ceny diety. Jak pisze Karolina “Bardzo fajnie, że na wszystkie posiłki przypada jeden na słodko. Super, że surówki i pozostałe warzywa są w osobnej przegródce (osobiście nie lubię surowych warzyw). Jedzenie dobrze doprawione!”. 

Miejsce 4 GreenBox Catering

GreenBox Catering już na początku wywołuje uśmiech na mojej twarzy, kiedy spoglądam na nazwy ich diet np.: Standardowa – Jak u mamy, Sportowa – Sarenka/ Dzik, Ketogeniczna – Ja nie dam rady? Od razu mamy jasność, czego możemy się od tych konkretnych diet spodziewać! Twórcy mówią o swoim cateringu “nie dietetyczny”  i zapewniają nas o tym, że firma tworzona jest przez ludzi pełnych pasji i zaangażowanych w swoją pracę.

Średnia ocen: 4.54

Liczba opinii nt. Diety Ketogenicznej: 23

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 45,00 zł (1000 kcal), a kończy na 75,00 zł (2500 kcal),
 • diety zawierają 4 posiłki dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety Ketogenicznej z cateringu GreenBox Catering:

Podsumowanie GreenBox Catering:

Klienci najczęściej chwalą niebanalne pomysły kucharzy oraz dobre doprawienie potraw. Cytując klientkę Angelikę “Dieta która mi bardzo smakuje. Jest bardzo różnorodna i pomysłowa pomimo, iż ilość składników ze względu na rodzaj diety jest mocno ograniczona”. Menu wydaje się naprawdę smaczne smaczne i sycące, do tego spora ilość świeżych warzyw dodawanych do każdego posiłku zasługuje na dużego plusa!

Miejsce 3 Likeat 

Catering LikeEat tworzą pasjonaci i miłośnicy zdrowego żywienia i co najważniejsze- smacznego jedzenia. Ich celem jest tworzenie zdrowych smacznych i zdrowych diet, bez wyrzeczeń i głodówek. Likeat ma sporo opinii i dużo zadowolonych klientów. Osobiście nie miałam okazji go wypróbować, jednak kierując się opiniami innych osób na Dietly, wnioskuję, że znajdziemy w niej dania z kuchni świata. Mnie osobiście bardzo to zachęca, ponieważ jestem fanką takich smaków, choć oczywiście nie każdemu musi to odpowiadać. Menu brzmi ciekawie – są zdrowe desery, różnorodne sałatki, smakowicie brzmiące obiady. 

Średnia ocen: 4.72

Liczba opinii nt. Likeat: 137 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 63 zł (1500 kcal), a kończy na 82 zł (4000 kcal),
 • dieta ketogeniczna zawiera 4 posiłki dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu Diety Ketogenicznej z Cateringu Likeat:

Podsumowanie cateringu Likeat:

Powyższe menu mocno pobudza moje ślinianki. Wygląda naprawdę pysznie! Klienci potwierdzają moje odczucia, chwaląc przede wszystkim doskonale doprawienie i ogólne walory smakowe posiłków. Niektórzy klienci wspominają o tym, że menu diet powtarza się co 60 dni – ale z drugiej strony przyznawać się… kto ma codziennie inny obiad w domu przez 2 miesiące? 

Znaczna część potraw w menu, to takie dania, których nie mielibyśmy czasu (lub umiejętności) sami przygotować w dni robocze.  Spoglądając na przykładowe menu dostępne na Dietly.pl – możemy znaleźć tam niecodzienne dania. Myślę, że warto czegoś takiego szukać w cateringach – wtedy wiemy, że płacimy za coś, czego sami nie zrobimy w 5 minut przed wyjściem z pracy.

Miejsce 2 Fabryka Smaku

Ten Catering oferuje nam aż 18 rodzajów diet! To chyba największy wybór diet pudełkowych z jakim się spotkałam, zdecydowanie jest to plus dla osób wymagających, mających konkretne potrzeby dietetyczne. Catering Fabryka Smaku również był recenzowany przez nasz zespół, zachęcamy do zapoznania się z ich opinią na temat tego cateringu Recenzja cateringu Fabryka Smaku. W swojej ofercie zapewniają nas, że otrzymamy posiłki z różnych kuchni świata, zatem może być to doskonały wybór, dla osób, które lubią ciekawe smaki.

Średnia ocen: 4.82

Liczba opinii nt. Diety Ketogenicznej: 135

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 68,00 zł (1000 kcal), a kończy na 77,00 zł (3500 kcal),
 • dieta Ketogeniczna zawiera 4 posiłki dziennie,
 • są dostawy w weekendy
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety Ketogenicznej z Cateringu Fabryka Smaku:

Podsumowanie Cateringu Fabryka Smaku: 

Z tego, co możemy zauważyć już w planowanym menu, to zgodność z obietnicą występowania posiłków inspirowanych kuchniami świata – jest kuchnia azjatycka, włoska, turecka, polska – z tym cateringiem nie powinniśmy się nudzić. Klienci zaznaczają, że miłym dodatkiem jest dodawana do zamówień woda oraz to, że w menu zaznaczone jest czy dany posiłek zaleca się spożyć na zimno lub na ciepło. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie fakt, że produkty spożywcze dostarczane od lokalnych dostawców.

Miejsce 1 Afterfit

Afterfit jest cateringiem, który w przypadku większości diet pudełkowych zbiera bardzo pozytywne opinie, na temat zarówno posiłków jak i sprawnej dostawy oraz kontaktu z obsługą. Zdecydowanym plusem tego cateringu jest duża elastyczność w komponowaniu jadłospisu. Według własnych preferencji możemy wymieniać posiłki pomiędzy wszystkimi dietami! Stosunek jakości do ceny wśród użytkowników oceniany jest jako adekwatny. Nasz zespół miał okazję wypróbować i zrecenzować catering Afterfit. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zapraszamy do zapoznania się z recenzja Afterfit.

Średnia ocen: 4.74

Liczba opinii nt. Diety Ketogenicznej: 926

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 56,00 zł (1200 kcal), a kończy na 69,00 zł (2500 kcal),
 • opcja diety ketogenicznej zawiera 4 posiłki dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu Diety Ketogenicznej z Cateringu Afterfit:

Podsumowanie Afterfit:

Systematycznie rosnąca popularność cateringu Afterfit zachęca do wypróbowania ich diet. Dania wyglądają na zdrowe i smaczne, z dużą ilością warzyw i ryb – co w świetle obecnych dowodów naukowych dotyczących dietetyki, oceniam na duży plus. Dodatkowo klienci podkreślają, iż kontakt z obsługą jest zawsze bezproblemowy i pomocny. Cena również nie jest wygórowana jak na tak wysoką jakość usług. Na Dietly możemy przeczytać bardzo dużo pozytywnych opinii na temat Diety Ketogenicznej, klientka Joanna pisze na przykład “Dieta keto bardzo dobra. Porcje naprawdę duże jak na 1500kcal. Po 3 tygodniach sprawdzałam i jestem nadal w ketozie. Polecam!”. 

https://dietly.pl/

Popularne wpisy na blogu:

Dieta bez jajek – zasady i wskazówki
Placki z dyni z camembertem i pestkami dyni – przepis
Proteinowy 3 bit z owocami leśnymi – przepis na deser w wersji fit
Sałatka z brokuła, czerwonej fasoli i halloumi – przepis z kuchni Dietly
Makaron z krewetkami po azjatycku – przepis z kuchni Dietly
Kalkulator BMI – normy i wzór na wskaźnik masy ciała
Szybkie przekąski 200 kcal – bez gotowania – przepisy
Dieta śródziemnomorska
Zdrowe śniadania 400 kcal – proste przepisy
Zielone koktajle 200 kcal – przepisy na smoothie
7 właściwości zdrowotnych soku z buraka, które przekonają Cię do włączenia go do diety
Alkohol a dieta – czy można pić alkohol podczas odchudzania?
Produkty light – żywieniowe pułapki, czy zdrowe rozwiązania?
Idealna aplikacja do ćwiczeń – sprawdź ranking najpopularniejszych
Ranking promocji na Black Week w cateringach dietetycznych. Który rabat wybrać?