Blog

Top 10 – Dieta sportowa w cateringu dietetycznym

Autorką artykułu jest dietetyczka Joanna Marciszewska

Trenujesz i chcesz odpocząć od liczenia kalorii, kalkulowania ilość białka, wielu godzin spędzanych na gotowaniu? Z całą pewnością nie tylko Ty – dla wszystkich fanów sportu zaoszczędzenie dodatkowego czasu na trening i odpoczynek jest naprawdę cenne. A gdyby tak móc nie planować posiłków, nie przeliczać ich wartości, nie gotować wieczorami, ale dalej mieć świetne efekty w sporcie? 

Cateringi dietetyczne odpowiedziały na tę potrzebę i wiele z nich ma w swojej ofercie sportowy wariant diety. Czyli taki, który znajdziesz w różnych, często także wysokich kalorycznościach (niektóre zaczynają się od 3500 kcal!). Taki, który będzie zawierał odpowiednio dużo białka z różnych źródeł w celu wspomagania budowy białek mięśniowych. Brzmi dobrze?

Na Dietly.pl możesz zaznaczyć filtr w wariancie diety “Dieta sportowa” i przejrzeć oferty w Twoim mieście. Aby ułatwić Ci poszukiwania, przygotowałam ranking 10 diet sportowych z cateringów dietetycznych, które mają wysokie oceny klientów i według mnie można śmiało zaliczyć je do top 10. Z kolei o łączeniu diety pudełkowej z życiem pełnym sportu i o posiłkach potreningowych przeczytasz tutaj.

Czym kieruję się przy wyborze cateringów w tym artykule?

Poniższy ranking diet sportowych ułożyłam opierając się na aktualnych opiniach na Dietly (05.2021), mojej subiektywnej ocenie, którą mogłam zbudować na podstawie testowania części cateringów oraz dostępności informacji, którymi cateringi się z nami dzielą (m.in. opis diety, planowane menu).

Aby ułatwić innym wybór diety pudełkowej, zachęcam Cię do podzielenia się swoją opinią po Twoim zamówieniu na panelu naszej porównywarki cateringów dietetycznych Dietly. Pamiętaj, że każda Twoja ocena jest cenna i przydatna w budowaniu rzetelnej bazy recenzji klientów. A dodatkowo za opinie możesz zyskać punkty w Skarbonce! 

Top 10 – dieta sportowa w cateringu dietetycznym

Miejsce 10 – Żryj Zdrowo!

Średnia ocen: 4.57

Liczba opinii nt. diety Sport: 49

Catering Żryj Zdrowo recenzowałam z Agatą prawie 1,5 roku temu. Spodziewam się, że przez tak długi czas coś się mogło zmienić, ale ogólnie ich posiłki wywarły na mnie przy testowaniu bardzo dobre wrażenie. Może kojarzysz nazwę tego cateringu dzięki jego założycielce, znanej dietetyczce Ani Zientalskiej. W ofercie znajdziesz dietę Sport – polecaną przez Żryj Zdrowo dla osób trenujących CrossFit, sztuki walki, osób przygotowujących się do triathlonu, ultramaratonów, czy biegów długodystansowych. W ofercie jest też opcja diety Gym, która skierowana jest do osób trenujących na siłowni, a jej zakres kaloryczny jest nieco niższy: 1800, 2400, 2800 kcal. 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie diety Sport zaczyna się od 75 zł (2500 kcal), a kończy na 83 zł (3500 kcal),
 • dieta zawiera 5 posiłków dziennie,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety Sport:

Podsumowanie cateringu Żryj Zdrowo:

Ciekawą kwestią jest to, że w tym cateringu znajdziemy dwa warianty dla osób aktywnych fizycznie, które różnią się zawartością makroskładników:

 • dieta Sport –  białko 20% tłuszcze 30% węglowodany 50%,
 • dieta Gym – białko 30%, tłuszcze 30%, węglowodany 40%.

Żryj Zdrowo zdecydowanie dba o tych, którzy lubią uprawiać sport – różne warianty i opcje kaloryczności dają nam szeroki wybór. Zaznaczę tylko, że w diecie Gym catering zakłada śniadanie bezmięsne i 4 posiłki z mięsem. Z kolei w wariancie Sport mięso nie jest już tak częstym składnikiem i występuje 1-3 razy dziennie. 

Miejsce 9 – GreenBox Catering

Średnia ocen: 4.59

Liczba opinii nt. diety sportowej Sarenka/Dzik: 35

Posiłki diety sportowej z GreenBox catering są połączeniem założeń dietetycznych ze znanymi i lubianymi smakami. W opcji sportowej znajdziesz naleśniki z jabłkami, pyzy z mięsem, gołąbki, sałatka gyros, kluski leniwe – myślę, że wiele osób zaczynających przygodę z treningami tęskni za właśnie takimi smakami. GreenBox prawdopodobnie właśnie taki ma zamysł, aby trafić do osób trenujących, które lubią normalne dania, domowe smaki. Jajecznica z kiełbaską, placuszki ziemniaczane – takie potrawy na diecie sportowej mogą ucieszyć wiele “Sarenek” i “Dzików”. Kolejnym plusem jest niska cena – biorąc ją pod uwagę, zawsze można zamówić na próbę kilka dni i przekonać się za niewielkie pieniądze, czy ta dieta Ci odpowiada. 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie diety sportowej na 5 posiłków zaczyna się od 51 zł (2000 kcal), a kończy na 70 zł (3500 kcal),
 • dieta zawiera od 4 lub 5 posiłków dziennie,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety sportowej:

Podsumowanie GreenBox Catering:

Ciekawy zamysł połączenia popularnych w Polsce dań z założeniami diety sportowej ma u mnie plusa. Zastanawiam się jednak jak ta dieta kształtuje się pod kątem makroskładników, bo catering nie dzieli się dokładniejszym opisem swojej diety sportowej. Cechą charakterystyczną, wskazującą na to, że będziemy mieć na tej diecie odpowiednio dużo białka, są koktajle białkowe oraz wiele innych źródeł tego składnika – mięso, ryby, jajka, twaróg.

Miejsce 8 – Tajm Catering

Średnia ocen: 4.65

Liczba opinii nt. diety sportowej: 122 

W Tajm Catering znajdziesz 2 opcje diety dla osób aktywnych fizycznie – dietę sportową i dietę sportową klasyczną. Takie ciekawe rozwiązanie ma u mnie dużego plusa, bo rzeczywiście te warianty się między sobą różnią. W zwykłej diecie sportowej znajdziemy kuchnie świata – idealne dla osób, które trenują i lubią nowe smaki w diecie. Z kolei w opcji sportowej klasycznej znajdziemy znane, tradycyjne smaki – sałatka jarzynowa, szarlotka, barszcz ukraiński, ryba po grecku. Taka możliwość wyboru jest według mnie świetnym rozwiązaniem. Pamiętam o tym, że nie każdy, kto chce odpocząć od gotowania lubi nowości kulinarne i jak widać Tajm Catering stara się zadbać o wszystkich. 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie diety sportowej zaczyna się od 67 zł (1800 kcal), a kończy na 79 zł (3000 kcal) – wariant diety sportowej klasycznej jest o ok. 10 zł tańszy/dzień,
 • dieta zawiera 5 posiłków dziennie,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety sportowej:

Podsumowanie cateringu Tajm:

Tajm Catering poza tym, że ma wysokie opinie swoich klientów, to zaplusował u mnie pomysłowością co do oferowania dwóch opcji diet sportowych. W ich menu jest urozmaicenie, są różne źródła białka, całkiem optymalne ceny i szeroki zakres kaloryczności. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli będziesz zamawiał ten catering, żeby to sprawdzić, to koniecznie podziel się swoją opinią o zamówieniu na Dietly i daj znać, czy warto skorzystać.

Miejsce 7 – 5 Posiłków Dziennie

Średnia ocen: 4.72

Liczba opinii nt. diety Active (sportowej): 129 

Kilka miesięcy temu testowałam ten catering z Mikołajem i wypadł naprawdę nieźle. Pamiętam rewelacyjny deser i świetnie przyprawiony obiad. Różnorodność, ciekawe smaki, a przy tym zdrowe zbilansowanie to coś, czym catering 5 Posiłków Dziennie zdecydowanie może się pochwalić. Wariant sportowy, czyli dieta Active ma bardzo szeroki wybór pod kątem kaloryczności: od 1500 do 3000 kcal. Znalazłam także cenną informację o rozkładzie makroskładników: białko: 25-30%, węglowodany: 40-45%, tłuszcze: 25-30 – taki rozkład jak najbardziej sprawdzi się u osób, którym zależy na zwiększonej podaży białka w celu rozwoju masy mięśniowej.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie diety Active zaczyna się od 62 zł (1500 kcal), a kończy na 73 zł (3000 kcal),
 • dieta zawiera 5 posiłków dziennie,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety Active:

Podsumowanie cateringu 5 Posiłków Dziennie:

Przeglądając menu diety Active, widzę, że mięso jest bardzo częstym składnikiem, ale catering stawia także na inne źródła białka. Nie brakuje roślin strączkowych, nabiału i jajek. Na plus zasługuje możliwość wyboru niższej kaloryczności – wiele diet pudełkowych w wariancie sportowym dysponuje tylko kilkoma opcjami, raczej +2000 kcal. W przypadku tego cateringu mamy możliwość zdecydowania się na jedną z 5 opcji, a najniższa to 1500 kcal.

Miejsce 6 – Zdrowy Styl

Średnia ocen: 4.76

Liczba opinii nt. diety Dla Sportowców: 41 

Dużym zaskoczeniem dla mnie jest cennik tego cateringu, bo taka sama cena (45 zł) jest za jednodniowe zamówienie kaloryczności 2000, 2500 i 3000 kcal. Wcześniej z takim ujednoliceniem się nie spotkałam, ani z tak niską ceną za 3000 kcal. W Zdrowym Stylu mamy w opcji sportowej 5 posiłków, bez dodatkowego posiłku potreningowego. Szczerze mówiąc, przy tak niskiej cenie warto sprawdzić, co kryje się w pudełkach z tego cateringu – jeśli okaże się, że spełnia Twoje oczekiwania i w praktyce posiłki Ci smakują, to będzie to na pewno dobra wiadomość dla Twojego portfela. 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie Diety dla Sportowców zaczyna się od 45 zł (2000 kcal) i na tej cenie się… kończy, bo dokładnie tyle samo kosztuje dieta 2500 kcal i 3000 kcal,
 • dieta zawiera 5 posiłków dziennie,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu Diety dla Sportowców:

Podsumowanie cateringu Zdrowy Styl:

Catering zapewnia nas, że dieta dla sportowców obfituje w źródła białka, a posiłki mają niski indeks glikemiczny. Czy to założenie jest spełnione? Przeglądając kilka dni menu tego cateringu, widzę różne źródła białka, ale nie ma ich w każdym posiłku – np. w menu, które widzisz powyżej na II śniadanie gotowana kukurydza, na podwieczorek ciasto z malinami. Prawdopodobnie białko jest pokryte przez inne składniki – np. jajka w śniadaniu, mięso w obiedzie, ale dla niektórych brak źródła białka w każdym posiłku może być pewnym minusem. Z tego, co wyczytałam z opinii klientów, na etykietach mamy informacje o zawartości makroskładników, więc wszystko można sprawdzić po zamówieniu. 

Miejsce 5 – Tasty Project

Średnia ocen: 4.83

Liczba opinii nt. diety Sport Project: 39

Ten catering też miałam okazję testować z Mikołajem, nawet zamówiliśmy opcję sportową 2500 kcal. Posiłki były bardzo estetyczne, kolorowe i ciekawe, naprawdę dobrze je wspominam. Świetną opcją, jaką oferuje Tasty Project jest możliwość wyboru, ile chcemy posiłków dziennie – decydujesz, czy chcesz otrzymywać 3,4,5, czy 6 potraw każdego dnia. 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie diety Sport Project zaczyna się od 65 zł (2000 kcal), a kończy na 78 zł (3500 kcal),
 • możesz wybrać ile chcesz posiłków – do wyboru od 3-6 posiłków dziennie,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety Sport Project:

Podsumowanie cateringu Tasty Project:

Przeglądając ich menu, dochodzę do wniosku, że są dość oszczędni w słowach, jeśli chodzi o opisywanie potraw. Jest konkret, bez ciągnących się na kilka linijek nazw. Czy to dobrze? Myślę, że na podstawie hasła przy kolacji “fit frytki warzywne” trudno sobie wyobrazić, co otrzymamy. Rozwinięcie opisu mogłoby pobudzić bardziej apetyt – np. Chrupiące frytki warzywne podane z sosem czosnkowym brzmią już jak dobry pomysł na wieczór. Zatem nazewnictwo uznałabym za minus, bo trudno sobie te planowane dania wyobrazić, ale znając posiłki z Tasty Project w praktyce, myślę, że nie będziesz zawiedziony tym, co dostaniesz. 

Miejsce 4 – Fit Owsiana

Średnia ocen: 4.85

Liczba opinii nt. diety Sportowej: 64 

Fit Owsiana oferuje jeden z najszerszych wachlarzy kaloryczności – od 1800 kcal aż do 4000 kcal w diecie Sportowej. Ten wariant kierują do osób, którym zależy na budowie masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej, dieta obfituje w różne źródła białka. Myślę, że dobrym pomysłem tego cateringu jest posiłek okołotreningowy – z tego, co widzę w planowanym menu jest to zwykle coś wygodnego w spożyciu – koktajl, smoothie. Co ciekawe, Fit Owsiana oferuje nie tylko standardową dietę sportową, ale również opcję Runner’s diet skierowaną do biegaczy.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie diety sportowej zaczyna się od 61 zł (1800 kcal), a kończy na 81 zł (4000 kcal),
 • dieta zawiera 6 posiłków dziennie,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety Sportowej:

Podsumowanie cateringu Fit Owsiana:

Dieta sportowa w Fit Owsiana ma naprawdę wysokie oceny, a dodatkowy wariant dla biegaczy jest według mnie świetnym rozwiązaniem. Potrawy z planowanego menu wydają się być urozmaicone – mięso nie jest podstawą każdego dania, tylko po prostu jednym w wielu źródeł białka w tej diecie. Są posiłki słodkie, wytrawne, a także na czas okołotreningowy – wygodne do zabrania i łatwe w spożyciu. Choć nie próbowałam jeszcze tego cateringu w praktyce, to myślę, że brzmi bardzo zachęcająco – szczególnie jego sportowa oferta.

Miejsce 3 – Oh My Food

Średnia ocen: 4.89

Liczba opinii nt. diety Sport: 39

Niecały rok temu testowałam ten catering z Agatą i spodobała mi się wtedy pomysłowość – różne formy użycia warzyw i owoców, a także biodegradowalne, ekologiczne pudełka w cenie. O wariancie Sport w Oh My Food dowiedziałam się kilku rzeczy – jest to dieta o zwiększonej zawartości białka i węglowodanów złożonych, a dostępna kaloryczność jest wyższa niż standardowe opcje (aż do 4000 kcal). 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie diety Sport zaczyna się od 70 zł (2000 kcal), a kończy na 86 zł (4000 kcal),
 • dieta zawiera 5 posiłków dziennie,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety Sport:

Podsumowanie cateringu Oh My Food:

To, co podoba mi się w menu sportowym cateringu Oh My Food, to brak monotonii. Chyba najgorsze, co może być przy wysokiej kaloryczności diety, to posiłki, które są w większości do siebie podobne i zawierają ciągle ten sam składnik – czyli zwykle mięso. Tutaj są kuchnie świata, ciekawe propozycje, różnorodne składniki, to wszystko jak najbardziej na plus. Z recenzji pamiętam, że każdy posiłek był opisany etykietą pod kątem zawartości makroskładników, co dla części osób wybierających dietę Sportową będzie dużą zaletą.

Miejsce 2 – Fabryka Smaku

Średnia ocen: 4.89

Liczba opinii nt. diety Sport: 150

Ten catering nie tylko recenzowałam z Mikołajem, ale też kilkukrotnie zamawiałam, bo bardzo mi smakuje. Opinii klientów o diecie Sport jest dość sporo – teraz 150, a średnia naprawdę wysoka. To, co mi się podoba, to dodatkowy wariant Sport + Ryba, gdzie nie znajdziemy mięsa zwierząt lądowych, tylko ryby i inne źródła białka poza mięsem. Wachlarz kaloryczności bardzo szeroki – od 1500 do 4000 kcal, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie diety Sport zaczyna się od 65 zł (1500 kcal), a kończy na 88 zł (4000 kcal),
 • dieta zawiera 5 posiłków dziennie + 1 koktajl,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety Sport:

Podsumowanie cateringu Fabryka Smaku:

Fabryka Smaku oferuje nam dietę Sport w formie 5 posiłków + koktajlu potreningowego. Podoba mi się ta opcja, bo koktajl możemy śmiało zabrać ze sobą wszędzie i wypić nawet po wyczerpujących ćwiczeniach. Pomysłowość i jakość dań w tym cateringu, którą dostrzegłam przy wielokrotnych zamówieniach, tylko zachęca mnie do dalszych dni z Fabryką Smaku. A jak Tobie będzie smakowało? Myślę, że warto zacząć testy! 🙂

Miejsce 1 – Warszawski Wikt

Średnia ocen diety Sportowej: 4.97

Liczba opinii nt. diety Sportowej: 49

Tego cateringu jeszcze nie próbowałam, ale po ocenach i menu – naprawdę chętnie to zrobię przy najbliższej okazji. Przede wszystkim widzę w potrawach składniki, które są dość drogie (komosa, goji, wołowina, kaczka, mango, chia), ale cena zamówienia diety Sportowej jest jak najbardziej racjonalna, a nawet powiedziałabym, że niska. Każdego dnia otrzymujemy 6 posiłków, przy czym jeden z nich jest proteinowym koktajlem, który możemy potraktować jako posiłek potreningowy – ten koktajl ma u mnie plusa.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie diety Sportowej zaczyna się od 56 zł (1500 kcal), a kończy na 68 zł (3000 kcal),
 • dieta zawiera 6 posiłków dziennie,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety Sportowej:

Podsumowanie cateringu Warszawski Wikt:

Rozkład makroskładników, który znajdziemy w diecie Sportowej w Warszawskim Wikcie jest jak najbardziej zgodny z założeniami diety dla osób dążących do budowy masy mięśniowej: 25-30% białka, 40% węglowodanów, 30-35% tłuszczu. Być może delikatna redukcja ilości białka na korzyść węglowodanów byłaby dobrym pomysłem, ale i tak uważam, że jest nieźle. Niezwykle wysoka średnia opinii (4,97) oznacza, że Warszawski Wikt trzyma poziom. Jak ich posiłki smakują? O tym na pewno wkrótce przekonam się na własnej skórze, a jeśli Ty myślisz o zamówieniu tego cateringu, to daj nam znać w opiniach na Dietly, czy jesteś zadowolony.

https://dietly.pl/

Popularne wpisy na blogu:

Dieta bez jajek – zasady i wskazówki
Placki z dyni z camembertem i pestkami dyni – przepis
Proteinowy 3 bit z owocami leśnymi – przepis na deser w wersji fit
Sałatka z brokuła, czerwonej fasoli i halloumi – przepis z kuchni Dietly
Makaron z krewetkami po azjatycku – przepis z kuchni Dietly
Kalkulator BMI – normy i wzór na wskaźnik masy ciała
Szybkie przekąski 200 kcal – bez gotowania – przepisy
Dieta śródziemnomorska
Zdrowe śniadania 400 kcal – proste przepisy
Zielone koktajle 200 kcal – przepisy na smoothie
7 właściwości zdrowotnych soku z buraka, które przekonają Cię do włączenia go do diety
Alkohol a dieta – czy można pić alkohol podczas odchudzania?
Produkty light – żywieniowe pułapki, czy zdrowe rozwiązania?
Idealna aplikacja do ćwiczeń – sprawdź ranking najpopularniejszych
Ranking promocji na Black Week w cateringach dietetycznych. Który rabat wybrać?