Blog

Idealna aplikacja do ćwiczeń – sprawdź ranking najpopularniejszych

Grupa analityków sklepsportowy.pl przyjrzała się najpopularniejszym darmowym aplikacjom do ćwiczeń, które każdy może pobrać na swojego smartfona. Na podstawie danych dostępnych w Google Play został stworzony ranking, który obejmuje najczęściej wybierane aplikacje do ćwiczeń.

Ranking opracowano w dla osób, które szukają aplikacji wspierających indywidualne potrzeby treningowe i możliwości fizyczne w połączeniu z odpowiednią dietą. Na podstawie ilości pobrań, średniej ocen oraz liczby ocen wyłoniono najlepsze aplikacje do ćwiczeń. Jakie najlepsze aplikacje do ćwiczeń znalazły się w TOP 10 i dlaczego? Sprawdź, która aplikacja sprawdzi się u Ciebie!

Spis treści:

Darmowe i najlepsze aplikacje do ćwiczeń Google Play – ranking

Przedstawiony poniżej ranking prezentuje TOP 10 aplikacji do ćwiczeń, które w swojej ofercie  posiadają wiele różnorakich funkcjonalności. Wybór jest stosunkowo szeroki i rozpoczyna się od personalizowanych planów treningowych, przez możliwość monitorowania swoich postępów, po trenowanie przy użyciu nagrań instruktażowych. Nie można zapomnieć o możliwości dobrania odpowiednio dopasowanej diety, a także o niekiedy najważniejszym… czyli opcji dzielenia się z innymi użytkownikami swoimi osiągnięciami treningowymi.

Top 10 – aplikacje do ćwiczeń w domu

Poniżej zostały zaprezentowane aplikacje do ćwiczeń w domu w kolejności od najlepiej ocenionych przez grupę analityków z serwisu Sklep Sportowy.

Ranking – aplikacja do ćwiczenia w domu

 1. Aplikacja Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu
 2. Sześciopak w 30 Dni
 3. 30 Dni Wyzwania Fitness
 4. 4. Schudnąć w 30 dni
 5. Schudnij z aplikacją dla kobiet
 6. Trening Deski – 30-dniowe bezpłatne wyzwanie deski
 7. Aplikacja Ćwiczenia spalające tłuszcz-ćwicz w domu i chudnij
 8. Aplikacja Ćwiczenia w domu – plan posiłków, osobisty trener
 9. Workout Trainer: home fitness coach
 10. Fitify: Ćwiczenia w domu bez sprzętu

Ćwiczenia w domu aplikacja – którą wybrać?

Zachęcamy przede wszystkim do próbowania – aplikacje z ćwiczeniami bardzo łatwo znaleźć i zwykle ich używanie jest bardzo intuicyjne. Aplikacje do ćwiczeń w domu pomagają się zmobilizować i pamiętać o regularnych treningach. Najlepsza aplikacja do ćwiczeń to taka, dzięki której zaczniesz utrzymywać stały poziom aktywności fizycznej.

TOP 3 aplikacje do treningu z największą liczbą punktów w ocenie jakościowej

3 zdecydowanie królujące aplikacje treningowe do ćwiczeń w domu to:

 • Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu: w 2018 roku ta aplikacja treningowa została uznana za najlepszą aplikację, której popularność od tamtego czasu nieustannie zyskuje sympatię jej użytkowników.
 • Sześciopak w 30 dni – zdecydowaną przewagą, którą może poszczycić się ta aplikacja do treningu to dostępne nagrania instruktażowe oraz możliwość doboru opcji treningowych względem swoich indywidualnych potrzeb. 
 • 30 Dni Wyzwania Fitness – tak jak wskazuje nazwa, jest to aplikacja do do treningu, dzięki której po 30 dniach jej użytkowania autorzy zapewniają, że zmieni się Twoje ciało – a także, że poczujesz się zdrowszy i pełen energii. 

Jak widzisz, aplikacje do treningu stały się niezwykle popularnym narzędziem, które pomaga w utrzymaniu regularności ćwiczeń. Dla osób, które na siłownię zwykle wybierały się z notatnikiem, przydatna będzie aplikacja do zapisywania treningów. Z kolei dla początkujących idealna będzie aplikacja treningowa wskazująca technikę wykonywanych ćwiczeń.

Idealna apka do ćwiczeń – najważniejsze wnioski

Zaprezentowany ranking aplikacji do ćwiczeń został opracowany na podstawie liczby pobrań, średniej ocen oraz liczby ocen Google Play. Przy każdej z zaprezentowanych kategorii przyznana została punktacja od 1 do 10 – im wyższa średnia, liczba ocen, liczba pobrań, tym więcej punktów. Dla każdego z trzech wskaźników została przypisana waga.

Za dominujące kryterium zostały uznane opinie użytkowników wyrażane w średniej ocenie konkretnej aplikacji treningowej. Punkty, które zostały uzyskane przez poszczególne aplikacje do ćwiczeń w tej kategorii zostały odpowiednio przemnożone przez właściwe wartości w celu powstania rankingu aplikacji sportowych. 

Popularne aplikacje fitness

Przedstawione przez Sklep Sportowy zestawienie jest dowodem na to, że wiele osób wybiera treningi w domowym zaciszu, do czego może przyczyniać się również panująca pandemia. Użytkownicy zainteresowani są głównie aplikacjami do ćwiczeń, które oferują filmy instruktażowe prowadzone przez osobistych trenerów.

Cały raport dostępny jest na stronie partnera sklepsportowy.pl.

www.dietly.pl

Popularne wpisy na blogu:

Dieta przy Hashimoto przepisy – posiłki 400 kcal
Jak jeść mniej soli? Sól w żywności – w czym jest najwięcej soli?
Ile wody dziennie powinniśmy wypijać? Sposoby na wypijanie odpowiedniej ilości płynów.
Dieta na rozstępy – przyczyny i sposoby zapobiegania
Suplementy na odchudzanie i ich skuteczność. Beta-glukany, gorzka pomarańcza, l-karnityna, chrom, glukomannan | część 3
Suplementy diety na odchudzanie – wady i zalety
Suplement diety a lek. Sprawdź, czym się różnią
Co jeść na kolację? Czy jedzenie wieczorem jest zdrowe?
Jak otworzyć catering dietetyczny? Rozpoczynanie sprzedaży diet pudełkowych krok po kroku
Dieta pudełkowa – na czym polega? Czy warto ją stosować?
Jak powstrzymać apetyt i lepiej kontrolować uczucie głodu?
Owsianka na mleku – przepisy, właściwości i proporcje
Posiłek rekreacyjny vs. cheat meal – jak zmniejszyć restrykcję diety dbając o swoją psychikę?
Co obniża cholesterol? 4 substancje o udowodnionym działaniu obniżającym cholesterol i trójglicerydy
Brak motywacji do diety? Motywacja do odchudzania w 3 krokach!