Blog

Idealna aplikacja do ćwiczeń – sprawdź ranking najpopularniejszych

Grupa analityków sklepsportowy.pl przyjrzała się najpopularniejszym darmowym aplikacjom do ćwiczeń, które każdy może pobrać na swojego smartfona. Na podstawie danych dostępnych w Google Play został stworzony ranking najczęściej wybieranych aplikacji.

Ranking opracowano w dla osób, które szukają aplikacji wspierających indywidualne potrzeby treningowe i możliwości fizyczne w połączeniu z odpowiednią dietą. Na podstawie ilości pobrań, średniej ocen oraz liczby ocen wyłoniono najlepsze aplikacje do ćwiczeń. Jakie aplikacje znalazły się w TOP 10 i dlaczego?

Najpopularniejsze darmowe aplikacje do ćwiczeń Google Play – ranking

Przedstawiony poniżej ranking prezentuje TOP 10 aplikacji do ćwiczeń, które w swojej ofercie  posiadają wiele różnorakich funkcjonalności. Wybór jest stosunkowo szeroki i rozpoczyna się od personalizowanych planów treningowych, przez możliwość monitorowania swoich postępów, po trenowanie przy użyciu nagrań instruktażowych. Nie można zapomnieć o możliwości dobrania odpowiednio dopasowanej diety, a także o niekiedy najważniejszym… czyli opcji dzielenia się z innymi użytkownikami swoimi osiągnięciami treningowymi.

Poniżej zostały zaprezentowane aplikacje do ćwiczeń w domowym zaciszu w kolejności od najlepiej ocenionych przez grupę analityków z serwisu Sklep Sportowy.

Ranking aplikacji do ćwiczeń

 1. Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu
 2. Sześciopak w 30 Dni
 3. 30 Dni Wyzwania Fitness
 4. 4. Schudnąć w 30 dni
 5. Schudnij z aplikacją dla kobiet
 6. Trening Deski – 30-dniowe bezpłatne wyzwanie deski
 7. Ćwiczenia spalające tłuszcz-ćwicz w domu i chudnij
 8. Ćwiczenia w domu – plan posiłków, osobisty trener
 9. Workout Trainer: home fitness coach
 10. Fitify: Ćwiczenia w domu bez sprzętu

TOP 3 aplikacje do ćwiczeń z największą liczbą punktów w ocenie jakościowej

3 zdecydowanie królujące aplikacje do ćwiczeń w domu to:

 • Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu: w 2018 roku aplikacja została uznana za najlepszą aplikację, której popularność od tamtego czasu nieustannie zyskuje sympatię jej użytkowników.
 • Sześciopak w 30 dni – zdecydowaną przewagą tej aplikacji do ćwiczeń ą dostępne nagrania instruktażowe oraz możliwość doboru opcji treningowych względem swoich indywidualnych potrzeb. 
 • 30 Dni Wyzwania Fitness – tak jak wskazuje nazwa aplikacja, po 30 dniach jej użytkowania autorzy zapewniają, że zmieni się Twoje ciało – a także, że poczujesz się zdrowszy i pełen energii. 

Metodologia i najważniejsze wnioski

Zaprezentowany ranking aplikacji do ćwiczeń został opracowany na podstawie liczby pobrań, średniej ocen oraz liczby ocen Google Play.Przy każdej z zaprezentowanych kategorii przyznana została punktacja od 1 do 10 – im wyższa średnia, liczba ocen, liczba pobrań, tym więcej punktów. Dla każdego z trzech wskaźników została przypisana waga.

Za dominujące kryterium zostały uznane opinie użytkowników wyrażane w średniej ocenie konkretnej aplikacji treningowej. Punkty, które zostały uzyskane przez poszczególne aplikacje do ćwiczeń w tej kategorii zostały odpowiednio przemnożone przez właściwe wartości w celu powstania rankingu aplikacji sportowych. 

Przedstawione przez Sklep Sportowy zestawienie jest dowodem na to, że wiele osób wybiera treningi w domowym zaciszu, do czego może przyczyniać się również panująca pandemia. Użytkownicy zainteresowani są głównie aplikacjami do ćwiczeń, które oferują filmy instruktażowe prowadzone przez osobistych trenerów.

Cały raport dostępny jest na stronie partnera sklepsportowy.pl.

www.dietly.pl

Podobne artykuły