Blog

Jak zamówić catering dietetyczny na Dietly.pl?

Chcesz zamówić catering dietetyczny dopasowany do Twoich potrzeb na Dietly.pl, ale nie wiesz od czego zacząć? Jesteś w dobrym miejscu 🙂 Stworzyliśmy dla Ciebie kompletny poradnik, dzięki któremu w łatwy sposób skorzystasz z wszystkich funkcjonalności naszego portalu i szybko zamówisz dietę pudełkową, która pozwoli zaoszczędzić Twój cenny czas, a na dodatek sprawi, że poczujesz się lekko i zdrowo. 

Co znajdziesz w tym artykule?

Co to jest Dietly.pl?

Porównywarka cateringów Dietly.pl została stworzona po to, aby każdy kto chce zamówić dietę pudełkową, mógł to zrobić w prosty i wygodny sposób. Zamiast przeglądać kilkadziesiąt stron różnych cateringów, których z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej, na Dietly.pl porównasz ceny, opinie, menu cateringów, a także obliczysz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dobierzesz odpowiedni rodzaj diety. Wszystko w jednym miejscu. 

Jak korzystać z porównywarki Dietly?

Pokażemy Ci kilka sposobów, dzięki którym możesz zamówić swoją dietę pudełkową. Najpierw omówimy, jak zamówić catering poprzez wpisanie na stronie głównej Dietly.pl Twojego miasta i odpowiednie ustawienie filtrów, które pokażą Ci cateringi dostosowane do Twoich potrzeb. 

Następnie przejdziemy przez proces doboru konkretnej diety w konfiguratorze, który jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie znają swojego zapotrzebowania kalorycznego i nie wiedzą, jaki rodzaj diety będzie dla nich odpowiedni. 

Trzecia opcja przeznaczona jest dla osób, które wiedzą jaki rodzaj diety chcą zamówić (np. bez laktozy, wegetariańska itd.) i chciałyby porównać oferty kilku firm cateringowych

Pokażemy Ci również, jak wymieniać posiłki oraz oszczędzać na cateringu dietetycznym dzięki Skarbonce, w której możesz zbierać punkty lojalnościowe. 

Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat diety pudełkowej? Przeczytaj, Dieta pudełkowa – na czym polega? Czy warto ją stosować?

Znajdź catering dietetyczny w Twoim mieście

Po wpisaniu na stronie głównej Dietly.pl nazwy Twojego miasta, nasza porównywarka pokaże Ci wszystkie cateringi dietetyczne dostępne w Twoim mieście. Często będzie to kilkadziesiąt firm, których nie sposób wszystkich przejrzeć. Właśnie po to stworzyliśmy filtry, dzięki którym uda Ci się zawęzić wybór do najlepiej dopasowanych do Ciebie cateringów. 

Jakie filtry są dostępne na Dietly.pl?

 • Rodzaj diety. W tym miejscu warto podkreślić, że każdy catering dietetyczny oferuje kilka, a nawet kilkanaście rodzajów diet, więc oprócz tego, że wybierzemy konkretną firmę cateringową, musimy z jego oferty wybrać również rodzaj diety np. standard, bez laktozy, wegetariańska czy sport. 
 • Cena. Możesz założyć widełki cenowe jednego dnia diety z cateringu. 
 • Kaloryczność. Jeśli wiesz jaką kaloryczność diety potrzebujesz, możesz ją ustawić za pomocą tego filtra. Jeśli nie wiesz jaka kaloryczność diety będzie dla Ciebie odpowiednia, dowiesz się jak to obliczyć w dalszej części poradnika o konfiguratorze diety.
 • Najszybsza dostawa. Zwykle dietę pudełkową należy zamawiać z ok. 2-3-dniowym wyprzedzeniem. Zaznacz ten filtr jeśli zależy Ci na jak najszybszym rozpoczęciu stosowania diety pudełkowej, dzięki temu porównywarka pokaże Ci cateringi, które będzie można zamówić nawet już na następny dzień.
 • Wymiana posiłków. Zaznacz ten filtr, jeśli wiesz, że nie lubisz niektórych produktów i będziesz potrzebować podmiany niepasujących posiłków na inne, dostępne w obrębie tego samego cateringu.
 • Pory dostaw. Firmy cateringowe oferują różne pory dostaw, dlatego w tym filtrze możesz zaznaczyć czy preferujesz dostawę wieczorem czy rano. 

Opcje dodatkowe: dostawa w weekend, konsultacja dietetyka, ekologiczne opakowania, program lojalnościowy, menu widoczne w Dietly, recenzja na blogu Dietly. 

Po ustawieniu wszystkich filtrów, wybór zawęża się do firm, które są najlepiej do Ciebie dopasowane.

Na co zwracać uwagę wybierając catering dietetyczny? Profil firmy

Wchodząc na profil firmy cateringu dietetycznego, możemy w szybki sposób zapoznać się z jego ofertą. Zebrane informacje pozwolą ocenić, czy dany catering nam pasuje. 

Zwróć uwagę na: 

 • Ofertę rodzajów diet. Zobacz jakie diety oferuje catering i wybierz dogodną dla siebie opcję, sprawdź czy dostępne są warianty diety na mniej lub więcej posiłków niż 5, a także jaką kaloryczność masz do wyboru w danej diecie.
 • Menu. To chyba najprzyjemniejsza część wyboru cateringu. Przeczytaj, jakie posiłki dany catering oferuje w różnych dietach i wybierz taką, która najbardziej Ci się podoba. 
 • Opinie. Możesz przeczytać opinie ogólne na temat danego cateringu lub już konkretnie, na temat interesującej Cię diety. Pamiętaj, że na Dietly.pl wystawiają oceny tylko prawdziwi klienci cateringu.
 • Obejrzyj galerię zdjęć. Zobaczysz dzięki temu, jak wyglądają przygotowywane posiłki.

Jeśli udało Ci się przeanalizować pod tym kątem przynajmniej kilka cateringów i już wiesz, że dany catering to ten, który chcesz wypróbować w pierwszej kolejności, skorzystaj z pola “Szybkie zamówienie”, ustaw wariant diety, kaloryczność, swoje miasto i liczbę dni. 

Pamiętaj, że w większości cateringów, jeśli zdecydujesz się na dłuższe zamówienie, możesz otrzymać atrakcyjną zniżkę. 

Gotowe? Kliknij “Zamów ten zestaw”. 

Jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne? Konfigurator diety.

Konfigurator diety okaże się na pewno bardzo przydatny dla osób, które nie wiedzą, jaką kaloryczność wybrać i jaki rodzaj diety będzie dla nich odpowiedni.

Na podstawie kilku ważnych informacji takich jak waga, wzrost, poziom codziennej aktywności, a także preferencji kulinarnych, konfigurator dobierze dopasowaną do Ciebie dietę i pokaże cateringi, które oferują taką dietę w Twoim mieście. 

Jeśli znasz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i wiesz jaki rodzaj diety zamówić, przejdź do rozdziału “Jak złożyć zamówienie przez Dietly.pl?”.

Jak działa konfigurator diety?

 1. Rozpoczynamy od podania podstawowych parametrów takich jak płeć, waga, wzrost i wiek. Te dane są niezbędne konfiguratorowi do obliczenia zapotrzebowania kalorycznego. 
 2. Kolejną potrzebną informacją jest Twoja aktywność fizyczna, ponieważ od tego czy mamy siedzący tryb życia, średnią czy dużą aktywność fizyczną, będzie zależeć kaloryczność diety, którą powinieneś zastosować. 
 3. Określ cel. Masz do wyboru:
 • schudnięcie – wtedy dieta będzie o zmniejszonej ilości kalorii,
 • zdrowe odżywianie – kaloryczność zostanie na poziomie Twojego całkowitego zapotrzebowania, tzw. bilans “0”,
 • budowanie masy – czyli w kaloryczności diety zostanie uwzględniony dodatni bilans kaloryczny. 

4. Ustaw swoje preferencje kulinarne. Zastanów się czy potrzebujesz jakiś wykluczeń składników, np. bez laktozy, bez glutenu, dieta wegetariańska itp. Jeśli interesuje Cię standardowa dieta, zaznacz “Jem wszystko”. 

Przeczytaj też: Ile kalorii jeść na diecie pudełkowej?

Dzięki wszystkim podanym informacjom, pojawi się rekomendacja rodzaju diety oraz proponowana jej kaloryczność. Jeśli któraś z podanych propozycji Ci się podoba, możesz od razu przejść do zamówienia diety pudełkowej.

Jak w szybki sposób porównać oferty kilku cateringów?

Na to też znaleźliśmy sposób! W celu przeanalizowania oferty kilku wybranych cateringów skorzystaj z naszej porównywarki diet

Porównywać możemy m.in.: 

 • cenę diety
 • menu
 • opinie
 • oferowane zniżki

Po kliknięciu “porównaj diety” przechodzimy do dodawania konkretnych cateringów, ustawiamy miasto, kaloryczność, rodzaj diety oraz liczbę dni zamówienia. Następnie tworzy się przejrzysta tabela, dzięki której dokonasz dokładnej analizy wszystkich parametrów. 

Jeśli jesteśmy zdecydowani na dany catering z porównania, klikamy „Zamów catering”, przechodzimy tym sposobem do szczegółów zamówienia. Teraz wystarczy wybrać konkretnie dni, na które chcemy zamówić catering, złożyć zamówienie i cieszyć się swoją dietą pudełkową.

Ranking najlepszych diet pudełkowych – sprawdź, którą zamówić w Twoim mieście.

Jak złożyć zamówienie przez Dietly.pl?

Jeśli po przejrzeniu różnych cateringów znaleźliśmy ten, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom, możemy w prosty sposób złożyć w nim zamówienie na dietę pudełkową.

Po kliknięciu przycisku “Zamów” pojawi się kalendarz, który pozwoli na wybranie dni, na które chcemy zamówić catering. Pamiętaj, że diety nie musisz rozpoczynać od poniedziałku, możesz ją zamówić w dowolnym dniu tygodnia. 

Domów dodatkową dietę podczas składania zamówienia.

Domówienie innej pod ten sam adres jest bardzo przydatne w sytuacji, kiedy chcesz zamówić zestaw dla innego domownika. Może to być inny rodzaj diety, np. Ty zamawiasz dla siebie dietę bez nabiału, a mężowi dietę Sport o innej kaloryczności. W takiej sytuacji, w większości cateringów otrzymasz zniżkę za dostawę. 

Przykładowy proces zamówienia diety pudełkowej obejrzysz w poniższym filmiku:

Dlaczego warto założyć konto w Profilu Klienta na Dietly.pl?

Załóż konto na Dietly.pl, a otrzymasz dostęp do Panelu klienta, który pozwoli Ci na:

 • Edytowanie zamówienia – dni dostaw, adres,
 • Wymianę posiłków (w niektórych cateringach),
 • Możliwość zbierania punktów w ramach Skarbonki.

Jak oszczędzać na cateringu dietetycznym? Skarbonka

Skarbonka to świetny sposób na oszczędzanie podczas zamawiania cateringu dietetycznego, który uczestniczy w programie lojalnościowym. 

Program lojalnościowy polega na zbieraniu punktów, które można wykorzystać na m.in. składanie nowych zamówień czy Zakup dodatkowych posiłków lub dodatków.

Ważne: punkty w Skarbonce naliczają się osobno dla poszczególnych cateringów!

Jak wymieniać posiłki w Panelu Klienta?

Wymiana posiłków z zamówionej diety to świetna opcja dla osób, które nie lubią pewnych produktów lub połączeń smakowych. Ta funkcja jest możliwa w niektórych cateringach. 

Po kliknięciu w dzień zamówienia wyświetlają się szczegóły zamówienia, zarówno menu jak i adres dostawy.

Przy każdym posiłku po prawej stronie widnieje opcja „ZMIEŃ”. Po kliknięciu, otwiera nam się okienko wymiany posiłku. Pojawia się propozycja posiłku, na który możemy wymienić danie z zamówionej diety. Po kliknięciu w propozycję, zostaje on podmieniony. 

Wymiany można wykonać w ramach:

 • Tego samego rodzaju posiłku (np. śniadanie na inne śniadanie),
 • Tej samej kaloryczności.

Pamiętaj, że wymiana posiłków może dotyczyć jedynie określonych rodzajów diet, a nie wszystkich z oferty danego cateringu. 

https://dietly.pl/

Popularne wpisy na blogu:

Dieta bez jajek – zasady i wskazówki
Placki z dyni z camembertem i pestkami dyni – przepis
Proteinowy 3 bit z owocami leśnymi – przepis na deser w wersji fit
Sałatka z brokuła, czerwonej fasoli i halloumi – przepis z kuchni Dietly
Makaron z krewetkami po azjatycku – przepis z kuchni Dietly
Kalkulator BMI – normy i wzór na wskaźnik masy ciała
Szybkie przekąski 200 kcal – bez gotowania – przepisy
Dieta śródziemnomorska
Zdrowe śniadania 400 kcal – proste przepisy
Zielone koktajle 200 kcal – przepisy na smoothie
7 właściwości zdrowotnych soku z buraka, które przekonają Cię do włączenia go do diety
Alkohol a dieta – czy można pić alkohol podczas odchudzania?
Produkty light – żywieniowe pułapki, czy zdrowe rozwiązania?
Idealna aplikacja do ćwiczeń – sprawdź ranking najpopularniejszych
Ranking promocji na Black Week w cateringach dietetycznych. Który rabat wybrać?