Blog

Najlepsza dieta odchudzająca w Krakowie – TOP 10 cateringów dietetycznych

Autorką artykułu jest dietetyczka Joanna Marciszewska

A gdyby tak móc zrzucać kilogramy, mieć czas dla siebie, jeść codziennie nowe posiłki i nie musieć liczyć kalorii? Zdradzę Ci w sekrecie, że dla wielu osób właśnie tak wygląda odchudzanie. Wcale nie musisz być ściśle związany z wagą kuchenną i znać na pamięć kaloryczności każdego produktu. Mamy przecież XXI wiek i ułatwienia to drugie imię naszego pokolenia. 

Można powiedzieć, że w ostatnich latach Polska oszalała na punkcie cateringów dietetycznych – są one dużo popularniejsze niż np. w Niemczech. Każdego roku sprzedawanych jest więcej diet pudełkowych i właściwie, to wcale się temu nie dziwię. Już 4 lata temu współpracowałam jako dietetyk z wieloma osobami, które decydowały się na catering – przyczyną była chęć zdrowszego odżywiania i dbania o sylwetkę, pomimo braku czasu lub chęci do gotowania. Teraz cateringów na polskim rynku jest wielokrotnie więcej, a szeroka konkurencja sprawia, że firmy starają się o jeszcze lepszą jakość swoich usług – co jest dużym plusem dla klientów. 

W tym zestawieniu znajdziesz 10 najwyżej ocenianych diet odchudzających z cateringów dietetycznych z Krakowa. Sprawdziłam jak klienci oceniają smak, jakość produktów, dostawę, estetykę, różnorodność posiłków z wariantów odchudzających i przyznam, że zaskoczyło mnie to, jak wiele cateringów jest na bardzo wysokim poziomie. 

Czym jest wariant odchudzający w diecie pudełkowej?

Dieta odchudzająca w cateringu dietetycznym będzie miała odpowiednio dużo błonnika pokarmowego z warzyw, owoców i pełnych ziaren, za sprawą czego łatwiej nam będzie poskromić apetyt. Zamawiając ją będziemy mieć wybór kaloryczności zwykle odpowiadający zapotrzebowaniu energetycznemu podczas odchudzania. Cateringi zwykle dbają o to, aby odchudzanie było przyjemniejsze dzięki fit-deserom oraz wielu lubianym potrawom. 

Co znajdziesz w tym artykule?

10 najlepszych diet odchudzających w Krakowie – cateringi dietetyczne Kraków

Miejsce 10 – Catering2be

Średnia ocen: 4.71

Liczba opinii nt. diety SLIM (Odchudzającej): 11

Dokładnie rok temu, czyli w lutym 2020 roku, testowałam ten catering z Agatą, o czym możesz przeczytać tutaj – recenzja Catering2be Działają na rynku od 2008 roku, więc zdecydowanie można powiedzieć, że są doświadczonym cateringiem dietetycznym. Ogromny plus, który zauważyłam podczas recenzji, była duża różnorodność warzyw – w ciągu całego dnia w jednym zestawie posiłków było aż 10 różnych warzyw. Kolejną zaletą był smak posiłków i to, że żadna z potraw nie była sucha. Nie wiem jak Ty, ale ja naprawdę nie lubię, gdy zdarza się w cateringu jakaś kasza bez sosu, albo suche placki. W Catering2be nie powinieneś zaznać takiego problemu. 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 48 zł (800 kcal), a kończy na 66 zł (3000 kcal),
 • opcja diety SLIM zawiera 3 lub 5 posiłków dziennie – decyzja należy do nas,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu:

Podsumowanie cateringu Catering2be:

Pad thai, falafel, warzywa po indyjsku, owsianka z mango – to nazwy posiłków z zaledwie 2 dni z Catering2be. O różnorodność i ciekawe smaki na pewno się starają. Co więcej, myślę że znają się na dietetyce, bo posiłki, które otrzymaliśmy na recenzji były rewelacyjnie zbilansowane. Określają wariant diety SLIM jako opcję dla osób, którzy chcą schudnąć mądrze – “Z efektem WOW, a nie jo-jo”. Brzmi zachęcająco i myślę, że warto spróbować tego cateringu.

Miejsce 9 – Afterfit

Średnia ocen: 4.77

Liczba opinii nt. diety Odchudzającej: 2130

Trzeba przyznać, że Afterfit ma imponująco dużo opinii od klientów o naprawdę wysokiej średniej. Jego popularność rośnie i wcale się nie dziwię, bo ma naprawdę fajne ceny w stosunku do dobrej jakości. Testowałam go z Agatą co prawda dość dawno (grudzień 2019), ale od tego czasu miałam też z nim styczność, zamawiało go kilku moich znajomych i wypadł równie dobrze. Dokładną opinię po testowaniu możesz przeczytać tutaj – recenzja Afterfit

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 55 zł (1000 kcal), a kończy na 70 zł (2500 kcal),
 • mamy możliwość zamówienia diety Odchudzającej w wersji standardowej lub wegetariańskiej – tutaj duży plus!
 • opcja diety Odchudzającej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu:

Podsumowanie cateringu Afterfit:

Po przejrzeniu ich planowanego menu mogę zdecydowanie stwierdzić, że znajdziemy w nim różne kuchnie świata i pomysłowe dania. Bardzo doceniam cateringi, które starają się pokazać swoim klientom nowe sposoby przygotowywania różnych dań – dzięki temu łatwiej się nauczyć zdrowego odżywiania i zdobyć nową inspirację. Z pewnością dostarczy Ci tego właśnie Afterfit, bo urozmaicenie i zdrowe alternatywy to według mnie ich mocna strona. 

Miejsce 8 – Likeat

Średnia ocen: 4.80

Liczba opinii nt. Diety Redukcyjnej: 632

Likeat ma sporo opinii i dużo zadowolonych klientów. Ja jeszcze go nie próbowałam, ale kierując się recenzjami innych na Dietly, mogę wnioskować, że znajdziemy w niej dania z kuchni świata, są komentarze np. o tym, że “czasami za dużo dań azjatyckich” – co jednak mnie by zachęcało, bo jestem fanką tej kuchni. Menu brzmi ciekawie – są zdrowe desery, różnorodne sałatki, smakowicie brzmiące obiady. 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 59 zł (1500 kcal), a kończy na 66 zł (2500 kcal),
 • opcja Diety Redukcyjnej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu Likeat:

Podsumowanie cateringu Likeat:

Zdecydowanie zamawiając Likeat możesz liczyć na kuchnię z różnych krańców świata. Jak dla mnie to ogromna zaleta – możemy każdego dnia poczuć się jak w restauracji i wiemy, że raczej nie przygotowalibyśmy tych posiłków sami lub na pewno nie udałoby się tego dokonać w środku tygodnia. Wśród opinii natrafiłam na komentarze chwalące dużą ilość słodkości – szczególnie słodkich śniadań, podczas gdy część klientów uważa, że słodkiego jest trochę za dużo. Ja jestem raczej z tych, którzy lubią zacząć dzień od czegoś na słodko, więc mi by to odpowiadało, a Tobie? 

Miejsce 7 –  Tajm Catering 

Średnia ocen: 4.81

Liczba opinii nt. diety Odchudzającej: 182

W opcji diety Odchudzającej w tym cateringu znajdziemy tylko 3 warianty kaloryczne – 1000, 1200 i 1500 kcal. Szczerze mówiąc tak jak 1500 kcal mogłoby znaleźć odniesienie wśród części kobiet (przy niskiej aktywności fizycznej), tak 1000-1200 kcal jest bardzo ubogokaloryczną dietą. Jeśli nie zamierzamy dodawać swoich posiłków do diety (np. własnej przekąski), to może być nam trudno znaleźć dietę pokrywającą Podstawową Przemianę Materii, o której pisaliśmy w artykule Jak obliczyć zapotrzebowanie energetyczne – wzory na PPM i CPM.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 55 zł (1000 kcal), a kończy na 60 zł (1500 kcal),
 • opcja Diety Odchudzającej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu Tajm Cateringu:

Podsumowanie cateringu:

Opinie mają bardzo dobre, wśród recenzji o diecie odchudzającej zaciekawić Cię może na przykład ta “Przez 30 dni żadna potrawa się nie powtórzyła. Korzystając z diety odchudzającej faktycznie udało się schudnąć kilka kg.” – brzmi całkiem zachęcająco. Wielu klientów pozytywnie ocenia smak i różnorodność posiłków. Menu wygląda na bogate w warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe – taka ilość błonnika pokarmowego może pomóc w obniżeniu nadmiernego apetytu podczas odchudzania, co uważam za duży plus. 

Miejsce 6 – GreenBox Catering

Średnia ocen: 4.83

Liczba opinii nt. Diety Odchudzającej: 39

Wariant opcji redukcyjnej nazywa się dokładniej Dieta Odchudzająca – Zdrowo Dopasowana. Zapewniają klientów, że w procesie tworzenia menu uczestniczy dietetyk, zatem możemy spodziewać się prawidłowego zbilansowania diety. Z tego co zauważyłam, na niemalże każde 2 śniadanie serwowana jest zupa – dla jednych może być to plus, dla drugich minus. Ten aspekt podkreślany jest przez klientów w recenzjach na Dietly.pl – “Niemniej codzienna zupa w menu nieco jest dla mnie nużąca. Poza tym, mogę szczerze polecić.”. Może najpierw zastanów się jak bardzo lubisz zupy… 🙂

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 37 zł (1000 kcal), a kończy na 60 zł (2200 kcal),
 • opcja Diety Odchudzającej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu GreenBox Catering:

Podsumowanie GreenBox Catering:

Zupy zupami, ale ogólnie dania brzmią fajnie i ciekawie. Opinii o diecie odchudzającej w tym cateringu jest na tę chwilę 39 (końcówka lutego 2021), ale są wysokie, więc zapowiada się naprawdę dobrze. W tym przypadku mamy szerszy, optymalny zakres kaloryczności diet – sięga do 2200 kcal, dzięki czemu więcej osób może skorzystać z tego wariantu diety. Jako, że opinie dopiero się zbierają – tym bardziej zachęcam do napisania własnej opinii na Dietly, jeśli będziesz próbować GreenBox Cateringu – daj nam znać! 

Miejsce 5 – Kluszczyński Fit Catering 

Średnia ocen: 4.85

Liczba opinii nt. Linii LIGHT (Odchudzającej): 26

Na początku przeglądu tej diety pudełkowej sprawdziłam kim jest pan Kluszczyński, skoro jego nazwiskiem sygnowany jest ten catering – Ty pewnie też jesteś ciekaw. Okazuje się, że Kamil Kluszczyński to wielokrotny mistrz Polski w kulturystyce. Co ciekawe, w dzieciństwie zmagał się z otyłością i udało mu się z nią wygrać za sprawą aktywności oraz poszerzania wiedzy w zakresie dietetyki. Kto nie lubi takich historii? Przyznam, że mnie zaciekawiła, ale… przejdźmy do rzeczy – czym jest Linia LIGHT? 

To rodzaj diety, którą ten catering oferuje jeśli “Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, ale jeść smacznie” – zapewniają, że znajdziemy w niej dużo warzyw, owoców, bardzo dużo białka (35% energii diety). Jest w tym wszystkim jedno “ale” – ta dieta ma według ich opisu tylko 5% tłuszczu, czyli jest bardzo niskotłuszczowa. Tutaj muszę wypowiedzieć się już jako dietetyk – stosowanie takiej diety wiąże się z ryzykiem spadku odporności, zaburzeń hormonalnych, pogorszenia stanu skóry i niedoboru witamin A, D, E, K. Nie mogę ukrywać, że jest to trochę kontrowersyjny model diety. 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 47 zł (1200 kcal), a kończy na 66 zł (2500 kcal),
 • opcja Linii LIGHT zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu Kluszczyński Fit Catering:

Podsumowanie cateringu Kluszczyński Fit Catering:

Albo informacje o diecie Linii LIGHT są nieprawidłowe (tłuszcz 5%), albo stosują w posiłkach tylko bardzo odtłuszczone produkty. Aby skomponować dietę z 5% zawartością tłuszczu, trudno jest do niej dodać mozzarellę, jajka, łososia, pesto. Jednak nie zamawiałam tej diety i same nazwy posiłków to za mało danych do oceny. Myślę, że na plus zasługują brzmiące smakowicie potrawy, catering prowadzony przez znanego sportowca i chęć zwiększenia ilości warzyw, owoców oraz białka na diecie odchudzającej. Opinie są też niezłe. Jedyna kwestia, która martwiłaby mnie jako dietetyka, to fakt, że długookresowe stosowanie tak niskotłuszczowej diety może wywołać niepożądane skutki. Myślę, że najlepszą opcją byłoby naprzemienne zamawianie tej diety z opcją standardową. 

Miejsce 4 – 5 Posiłków Dziennie

Średnia ocen: 4.87

Liczba opinii nt. Diety FIT (Odchudzającej): 87

Ten catering recenzowałam z Mikołajem i oceniliśmy go na 4,93 – dokładną opinię możesz przeczytać tutaj: Recenzja 5 Posiłków Dziennie. Doskonale pamiętam ich Kinder Country w wersji fit, a Mikołajowi przypadło do gustu aromatyczne wołowe ragu z obiadu. Były też minusy – koktajl był mało intensywny w smaku, a w kolacji przydałoby się więcej sosu. Jednak ostatecznie byliśmy zadowoleni – rzeczywiście było dużo warzyw, owoców i ciekawych posiłków. 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 61 zł (1200 kcal), a kończy na 64 zł (1800 kcal),
 • opcja Diety FIT zawiera 5 posiłków dziennie – jak sama nazwa cateringu wskazuje,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu 5 Posiłków Dziennie:

Podsumowanie cateringu 5 Posiłków Dziennie:

Ten catering podkreśla, że w wariancie FIT zwiększona jest zawartość błonnika i zmniejszona ilość tłuszczu, za sprawą czego łatwiej jest o niskokaloryczną dietę, która da nam uczucie nasycenia. Opinie klientów na Dietly są bardzo pozytywne, na plus zasługuje także możliwość wymiany posiłków – dzięki temu możemy zapobiec sytuacji, że dostajemy potrawę, której nie lubimy.

Miejsce 3 – Dietific 

Średnia ocen: 4.87

Liczba opinii nt. Diety Slim Plan (Odchudzającej): 296

Ten catering recenzowałyśmy z Agatą i możecie poczytać o naszych wnioskach tutaj – Recenzja Dietific. Osobiście bardzo smakują mi ich dania, często się decyduję na zamówienie posiłków właśnie od nich, ale Slim Planu nie próbowałam. Spodziewam się jednak, że na urozmaicenie, dobre zbilansowanie i wyjątkowy smak możemy liczyć również w wersji diety odchudzającej.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 63 zł (1200 kcal), a kończy na 69 zł (1700 kcal),
 • opcja Slim Plan zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu Dietific: 

Podsumowanie Dietificu:

Ceny w tym cateringu są według mnie stosunkowo wysokie. Ma to swoje odzwierciedlenie w dobrej jakości zdrowotnej i smakowej, więc pytanie tylko, czy jesteś w stanie zapłacić nieco więcej, ale mieć fajne posiłki. Opinie są naprawdę niezłe i na temat Slim Planu jest ich sporo. Jedynym minusem jest niezbyt szeroki zakres kaloryczności – do 1700 kcal, podczas gdy odchudzający się mężczyźni lub kobiety nieco bardziej aktywne fizycznie, nawet na diecie redukcyjnej potrzebowaliby większej kaloryczności. 

Miejsce 2 – FitLab Catering

Średnia ocen: 4.88

Liczba opinii nt. Diety FIT (Odchudzającej): 70

Ten catering również zapewnia, że w diecie FIT znajdziemy sporo błonnika pokarmowego. Podkreślają także, że ich posiłki są o średnim lub niskim indeksie glikemicznym, co może być plusem dla osób, które mają zaburzenia gospodarki węglowodanowej. Obiecują fit słodycze, kuchnie świata i dużą różnorodność, za sprawą której nie znudzimy się na diecie. A jak to wygląda w praktyce? 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 59 zł (1200 kcal), a kończy na 75 zł (2500 kcal),
 • opcja FIT zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w soboty,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu FitLab Catering:

Podsumowanie cateringu FitLab Catering:

Czytam sobie opinie na Dietly i klienci są w większości zachwyceni. Pojawiają się także komentarze, że np. za często pojawia się komosa ryżowa, ale słuchajcie – komosa jest droga, co znaczy, że jej dodatek jest raczej celowy. A dlaczego może być celowy? Komosa jest według mnie po prostu genialna w zakresie wartości odżywczych. Jest na pierwszym miejscu w naszym rankingu najlepszych źródeł magnezu, a w 100 g zawiera dużo więcej żelaza niż niejedno mięso, co możecie zobaczyć w artykule Anemia – objawy, badania diagnostyczne i najlepsze źródła żelaza. Także koniec narzekania na komosę – cieszmy się, że ktoś dba o nasze zdrowie pakując ją do pudełek – tutaj duży plus według mnie dla FitLab. 

Miejsce 1 – Tasty Project

Średnia ocen: 4.90

Liczba opinii nt. Slim Project (Odchudzającej): 103

Tasty Project także recenzowaliśmy z Mikołajem i oceniliśmy go na 4,93 – możesz poczytać o tym testowaniu tutaj: Recenzja Tasty Project. Byłoby 5.0, gdyby nie pudełka, z których trudno było oderwać folię, więc minus tylko za kwestię techniczną. Zamówiliśmy wtedy między innymi właśnie opcję Slim Project – posiłki bardzo kolorowe, ciekawe i smaczne. Szkoda, że Slim Project jest tylko w kaloryczności max. 1500 kcal, bo nierzadko nawet odchudzające się osoby potrzebują więcej kalorii. 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 54 zł (1000 kcal), a kończy na 57 zł (1500 kcal),
 • opcja Slim Project zawiera 3, 4 lub 5 posiłków dziennie – wybór należy do nas,
 • są dostawy w sobotę,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu Tasty Project:

Podsumowanie Tasty Project:

Jak czytam opinie klientów na Dietly.pl, to naprawdę – wow. Wszyscy zadowoleni, wszystko super, z resztą średnia na 4,90 nie wzięła się znikąd. Brzmi to bardzo zachęcająco – pytanie tylko, czy Twoje zapotrzebowanie na diecie odchudzającej mieści się w przedziale 1000 -1500 kcal – jeśli jest wyższe to możesz ewentualnie dodawać do diety jeden samodzielny posiłek lub zamówić po prostu inny wariant z tego cateringu. 

Powyższy ranking jest podsumowaniem roku 2020, na podstawie średniej ocen zebranych z początkiem roku 2021, na portalu Dietly.pl.

https://dietly.pl/

Popularne wpisy na blogu:

Szybki fit deser – 5 prostych przepisów na lato
Kilka faktów i ciekawostek na temat sposobu żywienia matki karmiącej – cz.1
Jaka żywność jest najbogatsza w antyoksydanty? Czym są wolne rodniki?
Zdrowe przepisy na Święta – pyszne i proste w przygotowaniu
Potas w organizmie – funkcje, rola, wpływ na zdrowie
Częste zaburzenia odżywiania w świecie fit – czym jest ortoreksja i bigoreksja?
Jaka jest najlepsza herbata? Przegląd herbat, ich właściwości i wpływ na zdrowie
Pasta warzywna – 5 sprawdzonych, pysznych i szybkich przepisów
Top 10 – Dieta sportowa w cateringu dietetycznym
Jak zamówić catering dietetyczny na Dietly.pl?
Czy koronawirus rozprzestrzenia się przez jedzenie?
Witamina A – właściwości, zapotrzebowanie, źródła pokarmowe
Zapotrzebowanie kaloryczne – od czego zależy?
Czy zdrowa dieta to zawsze 5 posiłków dziennie?
Kilka faktów i ciekawostek na temat sposobu żywienia matki karmiącej – cz.2