Blog

Ranking diet wegetariańskich – top 10 cateringów dietetycznych

Autorką artykułu jest dietetyczka Klaudia Stawowska

Aktualizacja rankingu: 20.09.2022 r.

Zapewne każdemu z nas obiły się o uszy pytania kierowane w stronę wegetarian typu “skąd Ty bierzesz pełnowartościowe białko?”, “skąd Ty masz siły na tej diecie z sałaty?” itp. Dieta wegetariańska dzisiaj, nie jest tym czym była kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu. 

dieta planetarna

Spis treści:

Poniższy ranking jest stworzony na podstawie średniej ocen o diecie wegetariańskiej na dzień 20.09.2022, na portalu Dietly.pl. W rankingu znalazły się cateringi, które mają min. 50 ocen wariantu wege i dowożą swoje posiłki do Warszawy.

10 najlepszych diet wegetariańskich z cateringów dietetycznych w Warszawie

trendy catering

Miejsce 10 Trendy Catering

Średnia ocen: 4.64

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 51

Ten catering oferuje nam dietę wegetariańską w wyjątkowo niskiej cenie. Opcja 2000 kcal kosztuje zaledwie 46 zł i wiele klientów w opiniach potwierdza, że ta dieta jest naprawdę opłacalna. Jednak jest pewien kruczek – za dostawę musimy zapłacić osobno i kosztuje ona 6 zł / dzień, bez względu na liczbę zestawów i kaloryczność. Jeśli zamawiasz zestaw dla 2 osób, to każdy z Was zapłaci po 3 zł za dostawę, ale jeśli zamawiasz tylko dla siebie, to musisz liczyć się z tym dodatkowym kosztem.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 55,00 zł (1200 kcal), a kończy na 65,00 zł (2500 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie.
zamow online przycisk

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z cateringu Trendy Catering

Podsumowanie Trendy Catering

Menu Trendy Catering zawiera część posiłków inspirowanych kuchnią polską – zupa ogórkowa, wege pasztet, gulasz. Znajdziemy w ich daniach także sporo nowości – np. selerybę. W opiniach klientów znajdujemy potwierdzenie różnorodności menu i smakowitości potraw. Chcesz spróbować ich posiłków?

fit lab catering_

Miejsce 9 FitLab catering

Średnia ocen: 4.76

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 94

FitLab ma w swoim menu takie posiłki, które mogą zainspirować nawet wieloletniego wegetarianina. Tempeh w sosie koperkowym, wegetariański ramen, klopsy z tofu na musie z kalafiora… Brzmi pysznie, prawda? Dużym plusem jest to, że ich posiłki to nie są dania, które zrobilibyśmy w domu w 5 minut. Zupy, ciekawe sałatki, fit ciasta i wyjątkowo apetycznie brzmiące obiady w FitLab to ogromne zachęcenie do przetestowania.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 70,00 zł (1200 kcal), a kończy na 88,00 zł (2500 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie.
zamow online przycisk

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z cateringu FitLab

Podsumowanie FitLab

FitLab to duży catering, który dostarcza posiłki do ponad 1100 miejscowości w Polsce. W Dietly mieliśmy okazję go testować i nasze wnioski to to, że mają różnorodne formy posiłków, ich dania są dobrze przyprawione i zbilansowane. Chcesz poznać nowe smaki wegetariańskich potraw? Myślę, że FitLab może Ci je zapewnić!

Miejsce 8 Goodie Foodie

Średnia ocen: 4.78

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 134

Dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym Goodie Foodie występuje w wariancie Wege oraz Wege z rybami. Twórcy Goodie Foodie piszą na swojej stronie, że ich posiłki są komponowane bez zbędnych ulepszaczy, bez niepotrzebnych ozdobników. Najważniejsze jest dla nich korzystanie z wysokiej jakości składników i przemyślanych połączeń składników spożywczych.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 82,00 zł (1400 kcal), a kończy na 88,00 zł (2000 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie.
zamow online przycisk

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z Cateringu Goodie Foodie

Podsumowanie Goodie Foodie

W menu wegetariańskim cateringu Goodie Foodie znajdziemy sporo azjatyckich akcentów, jak pak choy, imbir czy miso z glonami. Osobiście bardzo zachęciłoby mnie to do skorzystania z ich usług, ponieważ uwielbiam ten rodzaj kuchni. Posiłki są bardzo ciekawe i intrygujące. Myślę, że jest to wybór dla osób, które lubią próbować nowych smaków i pragną zadbać o zdrowie i samopoczucie.

Miejsce 7 Tytka Fit

Średnia ocen: 4.80

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 275

Dieta wegetariańska występuje w ofercie pod nazwą “Vege”. Mięso jest w niej zastąpione składnikami pochodzenia roślinnego i nabiałem, przy czym twórcy zaznaczają, że dużą uwagę zwracają na odpowiednie zbilansowanie posiłków. Tytka Fit catering zmienia swoje menu co 56 dni co oznacza, że przez 2 miesiące codziennie otrzymasz od nich inne posiłki.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 63,00 zł (1000 kcal), a kończy na 78,00 zł (2500 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie.
zamow online przycisk

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z cateringu Tytka Fit

Podsumowanie Tytka Fit

Menu w Tytka Fit jest bardzo interesujące. Z jednej strony znajdziemy w nim potrawy znane i lubiane, jak np. “spaghetti z wegańskim bolognese”, z drugiej zaś kompletnie niezwykłe potrawy typu “pianka twarogowa na aquafabie z ziemia jadalną i mandarynką”. Klienci zwracają uwagę na doskonałe doprawianie potraw i świeżość składników.

Miejsce 6 LikeEat 

Średnia ocen: 4.80

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 355

Catering LikeEat tworzą pasjonaci i miłośnicy zdrowego żywienia i co najważniejsze- smacznego jedzenia. Ich celem jest tworzenie zdrowych smacznych i zdrowych diet, bez wyrzeczeń i głodówek. Likeat ma sporo opinii i dużo zadowolonych klientów. Na temat diety z niskim indeksem glikemicznym, wielu klientów ceni sobie piękny wygląd posiłków oraz fakt, że surówki pakowane są w oddzielne pojemniki.  

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 65,00 zł (1100 kcal), a kończy na 75,00 zł (3000 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • jest wariant Wege, Wege bez glutenu i laktozy, Wege bez ryb, Wege bez ryb, glutenu i laktozy.
zamow online przycisk

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z Cateringu LikeEat

Podsumowanie LikeEat

Menu wegetariańskie z cateringu Like Eat mocno pobudza moje ślinianki. Wygląda naprawdę pysznie! Klienci potwierdzają moje odczucia, chwaląc przede wszystkim doskonale doprawienie i ogólne walory smakowe posiłków. Jak pisze klientka Iga: “Jestem wege od kilku lat i zawsze miałam problem co jeść aby było smacznie i zdrowo. Ta dieta ma wszystko. Jestem pod wrażeniem kunsztu szefa kuchni.”  Cena jest również stosunkowo niska, co jest zachęcające.

Miejsce 5 Afterfit

Średnia ocen: 4.82

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 947

Afterfit jest cateringiem, który w przypadku większości diet pudełkowych zbiera pozytywne opinie, na temat zarówno posiłków jak i sprawnej dostawy oraz kontaktu z obsługą. Zdecydowanym plusem tego cateringu jest duża elastyczność w komponowaniu jadłospisu. Według własnych preferencji możemy wybierać posiłki z całego ich menu! Stosunek jakości do ceny wśród użytkowników oceniany jest jako adekwatny.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 64,00 zł (1200 kcal), a kończy na 77,00 zł (2500 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie.
zamow online przycisk

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z Cateringu Afterfit

Podsumowanie Afterfit

Systematycznie rosnąca popularność cateringu Afterfit zachęca do wypróbowania ich diet. Dania wyglądają na zdrowe i smaczne, z dużą ilością warzyw i roślinnych zamienników mięsa. Dodatkowo, klienci podkreślają, iż kontakt z obsługą jest zawsze bezproblemowy i pomocny. Cena również nie jest wygórowana.

hello dieta catering_

Miejsce 4 Hello Dieta

Średnia ocen: 4.84

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 256

Hello Dieta znajduje się w większości naszych rankingów diet (nie tylko wegetariańskich), co świadczy o sporym zainteresowaniu i wysokich ocenach klientów. Ten catering oferuje nam dietę wegetariańską w wariancie z rybami oraz bez ryb. Opinie są wysokie, a klienci cenią sobie przede wszystkim świeżość składników i dobrze doprawione, różnorodne posiłki.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 61,00 zł (1200 kcal), a kończy na 69,00 zł (2000 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie.
zamow online przycisk

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z cateringu Hello Dieta

Podsumowanie Hello Dieta

Opinii na temat diety wegetariańskiej jest bardzo wiele, w zdecydowanej większości są one pozytywne. Klienci bardzo cenią sobie sprawny i pomocny kontakt z obsługą. Jak pisze Adam “Dobre i bardzo różnorodne. Największy plus – Zgłosiłem z miesiąc temu że nie znoszę owsianek na śniadanie. To było ok. cztery zamówienia temu i od tamtego czasu nie dostałem owsianki tylko coś w zamian, czyli czytają, analizują i wdrażają zmiany. Super”. Posiłki wyglądają bardzo smacznie, różnorodnie i przede wszystkim- zdrowo.

Fabryka smaku

Miejsce 3 Fabryka Smaku

Średnia ocen: 4.86

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 169

Dieta wegetariańska z Fabryka Smaku Catering oferuje szeroki zakres wartości kalorycznych diet, od 1200 kcal aż do 4000 kcal. Dieta wegetariańska występuje w kilku wariantach: 

 • Wege, 
 • Wege+ryba, 
 • Wege+ryba bezglutenowa, 
 • Wege+ryba bez nabiału. 

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 66,00 zł (1000 kcal), a kończy na 95,00 zł (4000 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie.
zamow online przycisk

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z cateringu Fabryka Smaku

Podsumowanie Fabryka Smaku

Menu wegetariańskie w cateringu Fabryka Smaku jest bardzo różnorodne. Znajdziemy w nim potrawy tradycyjnej kuchni domowej, jak również wiele ciekawych opcji, których zapewne nie bylibyśmy w stanie zrobić samodzielnie w kilka minut w domu. Klienci zaznaczają, że miłym dodatkiem jest dodawana do zamówień woda oraz to, że w menu zaznaczone jest czy dany posiłek zaleca się spożyć na zimno lub na ciepło.

dziki box catering_

Miejsce 2 Dziki Box

Średnia ocen: 4.89

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 157

Wysokie opinie i niskie ceny – wydaje się, że trudno to połączyć, ale Dziki Box potrafi to zrobić! Warto pamiętać, że poza kosztem diety w przypadku tego cateringu musimy doliczyć koszt dostawy 7zł/dzień – bez względu na liczbę zestawów. Jeśli zamawiasz tylko dla siebie, to musisz liczyć się z dodatkiem 7 zł do ceny, a jeśli zamawiasz jeszcze dla kogoś, to ten koszt się rozkłada.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 45,00 zł (1500 kcal), a kończy na 60,00 zł (3000 kcal) – dodatkowo +7 zł za dostawę,
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie.
zamow online przycisk

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z cateringu Dziki Box

Podsumowanie Dziki Box

Wśród opinii znajdziemy wiele pochwał smaku i estetyki potraw. „Dania świeże, różnorodne. Korzystam 3 miesiąc. Obiady super smaczne.” Minusem, który kilka osób podkreśla to lekki brak różnorodności – na śniadanie często są kanapki z pastą, a na kolację sałatka. Jednak gdy zajrzymy do planowanego menu, to widzimy spore urozmaicenie – na śniadanie na przestrzeni 3 dni, raz pojawiają się kanapki z pastą, ale później jest owsianka bounty i naleśniki. Sprawdź, czy Tobie posmakują ich dania!

Miejsce 1 Mój Catering

Średnia ocen: 4.89

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 410

Ten catering ma w swojej ofercie wiele różnych wariantów diet pudełkowych. Dieta wegetariańska jest przez klientów oceniana bardzo pozytywnie, a samych opinii na Dietly jest bardzo wiele. Ceny nie są wygórowane, a menu wygląda naprawdę bardzo zachęcająco.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie 5 posiłków wege zaczyna się od 65,00 zł (1500 kcal), a kończy na 75,00 zł (2500 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 3, 5 lub 6 posiłków dziennie.
zamow online przycisk

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z cateringu Mój Catering

Podsumowanie Mój Catering

W opiniach klientów, bardzo często pojawia się informacja o szklanych słoiczkach i ekologicznym podejściu tego cateringu, co jest zdecydowanie godne pochwały. Ceny są bardzo przyjemne, a menu wygląda na przemyślane i dobrze zbilansowane. Często pojawiają się koktajle białkowe, które pomogą w dostarczeniu odpowiedniej ilości białka do diety bezmięsnej.

Powyższy ranking jest stworzony na podstawie średniej ocen na dzień 20.09.2022, na portalu Dietly.pl.

Dlaczego warto wypróbować dietę wegetariańską?

Obecnie nie ma najmniejszego problemu, żeby zrezygnować ze spożywania mięsa i jednocześnie uzyskać w diecie wszelkie niezbędne składniki odżywcze, makro- i mikroskładniki (w odpowiednich proporcjach).  Co więcej, dobrze skomponowana dieta bezmięsna może prowadzić do poprawy zdrowia i ogólnego samopoczucia z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że wegetarianie spożywają średnio więcej świeżych warzyw i owoców oraz żywności pochodzenia roślinnego jak tofu, tempeh, soja czy seitan, które obfitują min. w dobroczynne dla zdrowia tłuszcze, białka i błonnik. 

Moim zdaniem zdecydowanie warto spróbować diety wegetariańskiej, ponieważ jest nie tylko smaczna, sycąca i zdrowa, ale również świeża i kolorowa! Pamiętajmy, że dieta wegetariańska niesie za sobą korzyści również dla planety. Ilość wody potrzebnej do produkcji mięsa jest ogromna. Dodatkowo metan (CH4), który zwierzęta hodowlane uwalniają do atmosfery- przyczynia się do zwiększenia efektu cieplarnianego.

Czym jest dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym?

Cateringi dietetyczne oferujące wegetariańską opcję diety pudełkowej, powinny przede wszystkim zadbać o odpowiednie zbilansowanie posiłków. Menu wegetariańskie powinno zawierać świeże warzywa i owoce, co może być wyzwaniem dla diet pudełkowych. Istotne będzie również skomponowanie posiłków tak, aby zawierały białko składające się z szeregu różnych aminokwasów. Część aminokwasów nasz organizm jest w stanie zsyntetyzować sam. Część z nich musimy dostarczyć wraz z pożywieniem. 

Ten rodzaj białka, który zawarty jest w mięsie i produktach pochodzenia zwierzęcego, nazywany jest “białkiem pełnowartościowym”. Zawiera ono pełen pakiet aminokwasów w odpowiedniej ilości i stosunku. W produktach roślinnych, najczęściej brakuje jednego z aminokwasów (taki aminokwas nazywany jest “ograniczającym”). Jeśli zadbamy o różnorodność produktów roślinnych w diecie, ten problem znika, ponieważ aminokwasy uzupełniają się wzajemnie. 

Popularne wpisy na blogu:

Szybki fit deser – 5 prostych przepisów na lato
Kilka faktów i ciekawostek na temat sposobu żywienia matki karmiącej – cz.1
Jaka żywność jest najbogatsza w antyoksydanty? Czym są wolne rodniki?
Zdrowe przepisy na Święta – pyszne i proste w przygotowaniu
Potas w organizmie – funkcje, rola, wpływ na zdrowie
Częste zaburzenia odżywiania w świecie fit – czym jest ortoreksja i bigoreksja?
Jaka jest najlepsza herbata? Przegląd herbat, ich właściwości i wpływ na zdrowie
Pasta warzywna – 5 sprawdzonych, pysznych i szybkich przepisów
Top 10 – Dieta sportowa w cateringu dietetycznym
Jak zamówić catering dietetyczny na Dietly.pl?
Czy koronawirus rozprzestrzenia się przez jedzenie?
Witamina A – właściwości, zapotrzebowanie, źródła pokarmowe
Zapotrzebowanie kaloryczne – od czego zależy?
Czy zdrowa dieta to zawsze 5 posiłków dziennie?
Kilka faktów i ciekawostek na temat sposobu żywienia matki karmiącej – cz.2