Blog

Najlepsze cateringi wegetariańskie w Warszawie – TOP 10

Autorką artykułu jest dietetyczka Klaudia Stawowska

Zapewne każdemu z nas obiły się o uszy pytania kierowane w stronę wegetarian typu “skąd Ty bierzesz pełnowartościowe białko?”, “skąd Ty masz siły na tej diecie z sałaty?” itp. Dieta wegetariańska dzisiaj, nie jest tym czym była kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu. 

Obecnie nie ma najmniejszego problemu, żeby zrezygnować ze spożywania mięsa i jednocześnie uzyskać w diecie wszelkie niezbędne składniki odżywcze, makro- i mikroskładniki (w odpowiednich proporcjach). 

Co więcej, dobrze skomponowana dieta bezmięsna może prowadzić do poprawy zdrowia i ogólnego samopoczucia z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że wegetarianie spożywają średnio więcej świeżych warzyw i owoców oraz żywności pochodzenia roślinnego jak tofu, tempeh, soja czy seitan, które obfitują min. w dobroczynne dla zdrowia tłuszcze, białka i błonnik. 

Moim zdaniem zdecydowanie warto spróbować diety wegetariańskiej, ponieważ jest nie tylko smaczna, sycąca i zdrowa, ale również świeża i kolorowa! Pamiętajmy, że dieta wegetariańska niesie za sobą korzyści również dla planety. Ilość wody potrzebnej do produkcji mięsa jest ogromna. Dodatkowo metan (CH4), który zwierzęta hodowlane uwalniają do atmosfery- przyczynia się do zwiększenia efektu cieplarnianego.

W tym artykule sprawdziłam, które cateringi dietetyczne oferujące dietę wegetariańską w Warszawie, cieszą się największą popularnością wśród klientów. Przyznam, że kilka przepisów zaskoczyło nawet mnie- wieloletnią wegetariankę. Zapraszam do zapoznania się z rankingiem TOP 10 najlepszych cateringów wegetariańskich w Warszawie.

Czym jest dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym?

Cateringi dietetyczne oferujące wegetariańską opcję diety pudełkowej, powinny przede wszystkim zadbać o odpowiednie zbilansowanie posiłków. Menu wegetariańskie powinno zawierać świeże warzywa i owoce, co może być wyzwaniem dla diet pudełkowych. Istotne będzie również skomponowanie posiłków tak, aby zawierały białko składające się z szeregu różnych aminokwasów. Część aminokwasów nasz organizm jest w stanie zsyntetyzować sam. Część z nich musimy dostarczyć wraz z pożywieniem. 

Ten rodzaj białka, który zawarty jest w mięsie i produktach pochodzenia zwierzęcego, nazywany jest “białkiem pełnowartościowym”. Zawiera ono pełen pakiet aminokwasów w odpowiedniej ilości i stosunku. W produktach roślinnych, najczęściej brakuje jednego z aminokwasów (taki aminokwas nazywany jest “ograniczającym”). Jeśli zadbamy o różnorodność produktów roślinnych w diecie, ten problem znika, ponieważ aminokwasy uzupełniają się wzajemnie

Co znajdziesz w tym artykule?

10 najlepszych diet wegetariańskich z cateringów dietetycznych w Warszawie

Miejsce 10 Tajm Catering

Autorzy Tajm Cateringu zapewniają, że w korzystając z ich usług będziemy usatysfakcjonowani nie tylko walorami kulinarnymi posiłków, ale również bezproblemowym kontaktem z działem obsługi klienta. Dieta wegetariańska występuje w trzech wersjach: Wegetariańskiej i Wege+Ryba (w których znajdziemy potrawy inspirowane kuchniami świata) oraz w Wegetariańskiej Klasycznej (w której znajdziemy odpowiednio zmodyfikowane potrawy tradycyjnej kuchni Polskiej).

Średnia ocen: 4.65

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 60

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 44,00 zł (1000 kcal), a kończy na 55,20 zł (2500 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z Cateringu Tajm Catering:

Podsumowanie Tajm Catering:

Ceny są stosunkowo niskie biorąc pod uwagę ilość pozytywnych opinii użytkowników oraz kaloryczności sięgające 2500 kcal. W opiniach rzeczywiście wiele osób zaznacza, że kontakt z obsługą jest znakomity. Menu wygląda wyjątkowo ciekawie. Klienci zwracają uwagę na zbyt dużą ilość tofu w posiłkach, jednak w przykładowym menu dostępnym na Dietly.pl nie zauważyłam takiej zależności. Jeśli lubisz nowe, interesujące smaki i nie jesz mięsa, ta dieta będzie dla Ciebie dobrą opcją.

Miejsce 9 Cud i Miód

Średnia ocen: 4.66

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 11

Misją cateringu Cud i Miód jest uzmysławianie klientom, że to co jemy ma ogromny wpływ na to jak się czujemy. Twórcy cateringu podkreślają, że serwowane przez nich posiłki są efektem współpracy wykształconych dietetyków oraz kucharzy. Dzięki temu wszystkie diety i potrawy są odpowiednio zbilansowane oraz smaczne i przede wszystkim- zdrowe. Dieta wegetariańska występuje w wariantach Wege i Wege+ryba. Nasz zespół miał okazję recenzować ten catering, zapraszamy do zapoznania się z Recenzja Cateringu Cud i Miód.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 58,00 zł (1000 kcal), a kończy na 67,00 zł (2200 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z Cateringu Cud i Miód:

Podsumowanie Cud i Miód:

W diecie Wege w cateringu Cud i Miód posiłki są bardzo różnorodne i inspirowane kuchniami świata, co moim zdaniem jest świetnym pomysłem. Widać, że niektóre z posiłków wymagają dużej kreatywności i pomysłowości- za to duży plus dla Cud i Miód Catering. Z dietetycznego punktu widzenia, z tego co widzę w menu, nie mam zastrzeżeń poza jednym- przydałoby się więcej świeżych warzyw. W diecie wegetariańskiej znajdziemy również sporo roślinnych źródeł białka i zamienników mięsa, dzięki czemu osoby, które lubią mięso a z jakiegoś powodu nie chcą go spożywać, będą zadowolone. 

Miejsce 8 Food Harmony

Dieta wegetariańska w cateringu Food Harmony występuje pod nazwą Wege Harmony. Catering Food Harmony powstał przez połączenie wspólnej pasji dwóch kobiet: Kasi (dietetyczki) oraz Magdy (autorki bloga Food Harmony). Dziewczyny zdecydowanie znają się na zdrowym żywieniu. Na stronie cateringu znajdziemy szczegółowo opisane rodzaje dostępnych diet, wraz ze wskazówkami u kogo się one sprawdzą.

Średnia ocen: 4.67

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 26

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 68,00 zł (1200 kcal), a kończy na 90,00 zł (2500 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera od 3 do 5 posiłków dziennie,
 • nie ma dostaw w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z Cateringu Food Harmony:

Podsumowanie Food Harmony:

W menu diety Wege Harmony znajdziemy potrawy inspirowane kuchnią świata. Patrząc na menu z trzech kolejnych dni widzę włoski i azjatycki makaron, meksykańską zupę i dobre, polskie kanapki z ogórkiem kiszonym. Zdecydowanie nie ma nudy, posiłki wyglądają naprawdę zdrowo, smacznie i różnorodnie. Jedynym minusem na moje oko, jest dość wysoka cena. Dieta wegetariańska o kaloryczności 2500 kcal kosztuje w Food Harmony Catering 90 zł.

Miejsce 7 LikeEat 

Catering LikeEat tworzą pasjonaci i miłośnicy zdrowego żywienia i co najważniejsze- smacznego jedzenia. Ich celem jest tworzenie zdrowych smacznych i zdrowych diet, bez wyrzeczeń i głodówek. Likeat ma sporo opinii i dużo zadowolonych klientów. Na temat diety z niskim indeksem glikemicznym, wielu klientów ceni sobie piękny wygląd posiłków oraz fakt, że surówki pakowane są w oddzielne pojemniki.  

Średnia ocen: 4.74

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 172

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 56,00 zł (1100 kcal), a kończy na 66,00 zł (3000 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z Cateringu Like Eat:

Podsumowanie Like Eat:

Menu wegetariańskie z cateringu Like Eat mocno pobudza moje ślinianki. Wygląda naprawdę pysznie! Klienci potwierdzają moje odczucia, chwaląc przede wszystkim doskonale doprawienie i ogólne walory smakowe posiłków. Jak pisze klientka Iga: “Jestem wege od kilku lat i zawsze miałam problem co jeść aby było smacznie i zdrowo. Ta dieta ma wszystko. Jestem pod wrażeniem kunsztu szefa kuchni.”  Cena jest również stosunkowo niska, co jest zachęcające. Dieta Wege w wariancie 3000kcal kosztuje 66 zł.

Miejsce 6 Afterfit

Afterfit jest cateringiem, który w przypadku większości diet pudełkowych zbiera pozytywne opinie, na temat zarówno posiłków jak i sprawnej dostawy oraz kontaktu z obsługą. Zdecydowanym plusem tego cateringu jest duża elastyczność w komponowaniu jadłospisu. Według własnych preferencji możemy wybierać posiłki z całego ich menu! Stosunek jakości do ceny wśród użytkowników oceniany jest jako adekwatny. Nasz zespół miał okazję wypróbować i zrecenzować catering Afterfit. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zapraszamy do zapoznania się z recenzja Afterfit.

Średnia ocen: 4.75

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 405

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 56,00 zł (1200 kcal), a kończy na 69,00 zł (2500 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z Cateringu Afterfit:

Podsumowanie Afterfit:

Systematycznie rosnąca popularność cateringu Afterfit zachęca do wypróbowania ich diet. Dania wyglądają na zdrowe i smaczne, z dużą ilością warzyw i roślinnych zamienników mięsa. Dodatkowo, klienci podkreślają, iż kontakt z obsługą jest zawsze bezproblemowy i pomocny. Cena również nie jest wygórowana. Za dietę wege w wariancie kalorycznym 2500 kcal zapłacimy 69 zł.

Miejsce 5 Goodie Foodie

Dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym Goodie Foodie występuje w wariancie Wege oraz Wege z rybami. Catering powstał we współpracy z Katarzyną Jaszczyk-Górską, która jest dyplomowaną dietetyczką tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM). Twórcy Goodie Foodie piszą na swojej stronie, że ich posiłki są komponowane bez zbędnych ulepszaczy, bez niepotrzebnych ozdobników. Najważniejsze jest dla nich korzystanie z wysokiej jakości składników i przemyślanych połączeń składników spożywczych.

Średnia ocen: 4.78

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 74

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 67,00 zł (1400 kcal), a kończy na 76,00 zł (2100 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z Cateringu Goodie Foodie:

Podsumowanie Goodie Foodie:

W menu wegetariańskim cateringu Goodie Foodie znajdziemy sporo azjatyckich akcentów, jak pak choy, imbir czy miso z glonami. Osobiście bardzo zachęciłoby mnie to do skorzystania z ich usług, ponieważ uwielbiam ten rodzaj kuchni. Posiłki są bardzo ciekawe i intrygujące. Myślę, że jest to wybór dla osób, które lubią próbować nowych smaków i pragną zadbać o zdrowie i samopoczucie.

Miejsce 4 Hello Dieta

Hello Dieta znajduje się w większości naszych rankingów diet (nie tylko wegetariańskich), co świadczy o sporym zainteresowaniu i wysokich ocenach klientów. Ten catering oferuje nam dietę wegetariańską w wariancie z rybami oraz bez ryb. Opinie są wysokie, a klienci cenią sobie przede wszystkim świeżość składników i dobrze doprawione, różnorodne posiłki. Nasz zespół miał okazję spróbować dań z tego cateringu w zeszłym roku. Jeśli jesteście ciekawi jakie były ich wrażenia zapraszamy do zapoznania się z Recenzja cateringu Hello Dieta.

Średnia ocen: 4.83

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 102

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 53,00 zł (1200 kcal), a kończy na 62,00 zł (2000 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z cateringu Hello Dieta:

Podsumowanie Hello Dieta:

Opinii na temat diety wegetariańskiej jest bardzo wiele, w zdecydowanej większości są one pozytywne. Klienci bardzo cenią sobie sprawny i pomocny kontakt z obsługą. Jak pisze Adam “Dobre i bardzo różnorodne. Największy plus – Zgłosiłem z miesiąc temu że nie znoszę owsianek na śniadanie. To było ok. cztery zamówienia temu i od tamtego czasu nie dostałem owsianki tylko coś w zamian, czyli czytają, analizują i wdrażają zmiany. Super”. Posiłki wyglądają bardzo smacznie, różnorodnie i przede wszystkim- zdrowo.

Miejsce 3 Fabryka Smaku

Średnia ocen: 4.85

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 64

Dieta wegetariańska z Fabryka Smaku Catering oferuje szeroki zakres wartości kalorycznych diet, od 1200 kcal aż do 4000 kcal. Dieta wegetariańska występuje w kilku wariantach: 

 • Wege, 
 • Wege+ryba, 
 • Wege+ryba bezglutenowa, 
 • Wege+ryba bez nabiału. 

Catering Fabryka Smaku również był recenzowany przez nasz zespół, zachęcamy do zapoznania się z ich opinią na temat tego cateringu Recenzja cateringu Fabryka Smaku.

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 60,00 zł (1200 kcal), a kończy na 75,00 zł (3000 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • w weekend są dostawy tylko w soboty,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu diety wegetariańskiej z Fabryka Smaku Catering:

Podsumowanie Fabryka Smaku: 

Menu wegetariańskie w cateringu Fabryka Smaku jest bardzo różnorodne. Znajdziemy w nim potrawy tradycyjnej kuchni domowej, jak również wiele ciekawych opcji, których zapewne nie bylibyśmy w stanie zrobić samodzielnie w kilka minut w domu. Klienci zaznaczają, że miłym dodatkiem jest dodawana do zamówień woda oraz to, że w menu zaznaczone jest czy dany posiłek zaleca się spożyć na zimno lub na ciepło.

Miejsce 2 Kuchnia Vikinga

Kuchnia Vikinga jest Cateringiem powstałym z myślą o ludziach, którym zależy na czasie, efektach i satysfakcji z posiłków. Gorąco zachęcani jesteśmy do “obudzenia w sobie Vikinga”. Opcja diety wegetariańskiej w tym cateringu występuje w wariancie z rybami. Klienci cenią sobie przede wszystkim różnorodność i porządne porcje posiłków. 

Średnia ocen: 4.87

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 28

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 48,90 zł (1200 kcal), a kończy na 56,90 zł (3000 kcal),
 • opcja diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu z wegetariańskiej z Cateringu Kuchnia Vikinga:

Podsumowanie Kuchni Vikinga:

Jak pisze klientka Monika: “Smaczne i zróżnicowane posiłki. Odkąd zamawiam, to zawsze coś innego dostaję. Przyprawy są w porządku, nic nie jest przesolone, co bardzo sobie cenię. Polecam”. Pojawiło się kilka komentarzy na temat sporej ilości ryb w diecie. Jeśli spożywasz ryby sporadycznie, to może być dla Ciebie problem. Cena również jest atrakcyjna, a sporo komentarzy o satysfakcjonujących porcjach i różnorodnych smakach potraw zdecydowanie zachęca do jej wypróbowania. 

Miejsce 1 Dietific 

Dietific jest cateringiem dietetycznym powstałym dzięki dr Krystynie Pogoń. Autorzy diet podkreślają, że oprócz smakowitości potraw, kierują się przede wszystkim naukowym podejściem do układanie diet i komponowania posiłków. Dietific jest laureatem kilku nagród konsumenckich, a dieta wegetariańska w Warszawie oceniana jest przez klientów bardzo pozytywnie. Wyczerpującą recenzję dietetyczek Asi i Agaty, które osobiście próbowały diety wegetariańskiej z tego cateringu od tego cateringu znajdziesz tutaj: Recenzja Dietific Catering

Średnia ocen: 4.88

Liczba opinii nt. Diety Wegetariańskiej: 98

Przechodząc do konkretów:

 • cena za 1 dniowe zamówienie zaczyna się od 62,00 zł (1250 kcal), a kończy na 76,00 zł (2450 kcal),
 • opcja Diety Wegetariańskiej zawiera 5 posiłków dziennie,
 • są dostawy w weekendy,
 • jest opcja podejrzenia planowanego menu na Dietly.

Przykładowe menu dla diety wegetariańskiej z Cateringu Dietific:

Podsumowanie Dietific:

Dieta wegetariańska występuje w wielu wariantach kalorycznych, rozpoczynając od najniższej, wynoszącej 1250 kcal, kończąc na opcji wynoszącej 2450 kcal. Cena za dietę o najwyższej kaloryczności jest moim zdaniem dość wysoka, pytanie więc: na ile jesteśmy skłonni zainwestować w dietę? Menu wydaje się być bardzo różnorodne i ciekawe. Przyrządzenie samemu w domu podobnych potraw, wyniosłoby nas zapewne podobną kwotę, nie wspominając o czasie jaki byłby potrzebny do wykonania tych potraw. Nie ukrywam, że dania w Dietific trafiają w moje gusta kulinarne.

Powyższy ranking jest podsumowaniem roku 2020, na podstawie średniej ocen zebranych z początkiem roku 2021, na portalu Dietly.pl.

https://dietly.pl/


Podobne artykuły