Blog

System dla cateringu dietetycznego – jak wybrać?

www.masterlifecrm.com

Program dla cateringu dietetycznego – dlaczego warto?

Prowadzenie cateringu dietetycznego pozornie może wydawać się bardzo prostym biznesem. Ot – zrobić zakupy, ugotować, spakować i dowieźć klientowi. Jednak kiedy kończy się gotowanie dziesięciu diet dziennie i zaczynamy dowozić co noc ponad 30 paczek okazuje się, że nagle trzeba być również specem od marketingu, obsługi klienta, księgową, kierowcą i dietetykiem. I zwyczajnie brakuje i doby i prądu, żeby to wszystko ogarnąć samodzielnie. O większych ilościach nie wspominają.

Na tym etapie każdy próbuje samodzielnie jakoś się w tym wszystkim odnaleźć – zatrudnia dietetyka, zaczyna prowadzić Excela, Worda z menu i w pewnym momencie zwyczajnie zaczyna się we wszystkim gubić. A to jednemu klientowi nie przedłużył diety, zapomniał o wykluczeniu, nie zwrócił uwagi na inny adres. Dietetyk przesyła mnóstwo kartek, z których kucharz i tak nie korzysta, bo nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Można tak w nieskończoność. W pewnym momencie każdy dochodzi do etapu, gdzie przestaje przybywać klientów, ciągle nie ma czasu, ciągle problemy, reklamacje i nagle człowiek siada i zadaje sobie pytanie – jak to robią inni? Jakim cudem ktoś to ogarnia i ma czas na rodzinę? Odpowiedź jest prosta – automatyzacja pracy i procesów!

Na rynku dostępnych jest kilka programów, które pozwalają na znaczną automatyzację pracy i procesów obsługi klienta. Są to zarówno programy do obsługi cateringów dietetycznych, jak i sklepy internetowe, lub programy do  komunikacji z klientem.

Narzędzia do cateringu dietetycznego – jak zacząć?

Przede wszystkim sprzedaż! Jeśli jeszcze nie ruszyliśmy ze sprzedażą online, to na pewno trzeba rozważyć opcję stworzenia sklepu internetowego. W dzisiejszych czasach jeśli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz. Owszem, można próbować sprzedawać tylko na Facebook’u lub telefonicznie, ale gwarantujemy, że nie każdy klient będzie chciał pisać, lub dzwonić i po prostu zamówi u konkurencji. Dlatego już na początku działalności warto rozważyć lub zatrudnienia programisty do przygotowania tak zwanego sklepu internetowego.

Ile kosztuje sklep internetowy dla cateringu dietetycznego?

Tak naprawdę zależy od stopnia jego skomplikowania oraz tego co chcemy, aby znajdowało się w jego wnętrzu, oraz – bardzo ważne – czy poprawki i modyfikacje sklepu będą dodatkowo płatne, czy też trzeba będzie szukać kogoś innego do zmian. Na początku 2020 ceny za przygotowanie podstawowego sklepu internetowego wahały się między 1500 nawet do ponad 5000 PLN bez kosztów utrzymania oraz poprawek w późniejszym okresie. To o czym należy pamiętać, to że jest to koszt wyłącznie programisty. Do tego wszystkiego należy dołożyć koszt przygotowania projektu grafiki (ok. 500-1000 PLN), oraz czas własny niezbędny na napisanie tekstów, zdjęć i testy.

Alternatywą mogą być gotowe rozwiązania, z których korzystają również inne cateringi, czyli gotowe sklepy internetowe MasterLife CRM. Sklepy te są robione stricte pod catering dietetyczny i pozwalają na zamieszczenie kompletnej oferty cateringu, różnego rodzaje rabaty, strefy dostaw, produkty dodatkowe, faktury, godziny dostaw itp. wraz z możliwością założenia Panelu Klienta. Takie rozwiązanie jest dużo tańsze, bo kosztuje od 500 do 800 PLN netto i zależy wyłącznie od stopnia skomplikowania Waszej oferty. Ważnym plusem jest również instalacja sklepu na Waszej domenie i dostosowania go do Waszej oferty sprzedażowej. Minusem niestety jest fakt, ze ogólny wygląd formularza przypomina inne sklepy internetowe na rynku.

www.masterlifecrm.com

Program do zarządzania cateringiem – czyli jak ogarnąć klientów?

Systemów do zarządzania cateringiem dietetycznym na rynku jest kilka, ale tak naprawdę tylko jeden jest systemem, o którym można powiedzieć, że jest kompleksowym rozwiązaniem do cateringów dietetycznych. To wspomniany już wcześniej MasterLife CRM.

MasterLife CRM, to program, który już od 2016 roku jest rozwijany z myślą o cateringach dietetycznych. To co sprawiło, że system w tym momencie jest najlepszym programem dla cateringów dietetycznych to fakt, że w jednym miejscu można:
– zarządzać zamówieniami, adresami, płatnościami oraz klientami, którzy mają dostęp do tzw. Panelu Klienta, gdzie mogą zamówieniami zarządzać samodzielnie bez angażowania pracowników cateringu. Dodatkowo można automatyzować przypomnienia o kończących się zamówieniach, wysyłać powiadomienia sms, czy e-mail.
Dietetyk cateringu może natomiast układać menu z uwzględnieniem składników, alergenów, foodcost’u oraz preferencji klientów w taki sposób, że będzie to odzwierciedlone w raportach kuchennych. To wszystko pozwala produkcji na odpowiednie przygotowanie, popakowanie dań wg. Wytycznych i naklejenie etykiet na torby i na pudełka z posiłkami.
Można również układać punkty dostaw paczek dla kierowców i udostępniać dla klientów menu z prośbą o ocenę posiłków, więc catering dostaje natychmiastowy feedback, czy jedzenie smakuje.

www.masterlifecrm.com


Program do układania diet w cateringu dietetycznym

Zdecydowana większość cateringów układa diety w MasterLife CRM, ale dietetycy dość często pozostają przy zewnętrznych narzędziach takich jak Aliant, Kcalmar, czy Mapi. Są to dobre narzędzia do układania diet indywidualnych, ale niestety – te nie sprawdzają się w żywieniu zbiorowym jakim jest catering dietetyczny. Mało tego, ważną rzeczą, którą właściciel cateringu musi wziąć pod uwagę, to że najlepiej, aby zatrudniony dietetyk wprowadzał przepisy do systemu, z którego catering korzysta na co dzień. To pozwoli na usprawnienie pracy pomiędzy dietetykiem a kuchnią, oraz na trzymanie gotowego menu i przepisów w jednym programie. Pomocne jest również to, że w przypadku układania diet w MasterLife CRM mamy w jednym miejscu informacje potrzebne na etykiety na posiłki, czy wykluczenia klientów oraz listy zakupowe. Dodatkowo przy żywieniu zbiorowym należy pamiętać o obróbkach termicznych w procesie przygotowywania posiłków, a te są dostępne już tylko w programach do produkcji przemysłowej.

Król jest tylko jeden

Niewątpliwie MasterLife CRM jako system dla cateringu dietetycznego jest najlepszym programem dla cateringu i to co cieszy, to nieustający jego rozwój. Na chwilę obecną z programu korzysta ponad 250 cateringów dietetycznych w Polsce i za granicą, dlatego pozostaje tylko czekać na kolejne nowe funkcjonalności programu.  Dodatkowo polecamy go ponieważ, jako jedyny system dla cateringu dietetycznego jest bezpośrednio zintegrowane z Dietly.pl. Dzięki temu zamówienia z Dietly.pl pojawią się bezpośrednio w Twoim systemie MasterLife.

Dostęp demo do systemu można znaleźć tutaj – https://masterlifecrm.com/

www.dietly.pl

Popularne wpisy na blogu:

Dlaczego ciemny chleb jest lepszy od jasnego?
Anemia – objawy, badania diagnostyczne i najlepsze źródła żelaza
Jaką funkcję w organizmie pełni białko?
Białko w warzywach – które mają go najwięcej?
Właściwości i rodzaje białek – jak stosować białko?
Czym grozi niedobór białka w diecie?
Imprezowe kompendium wiedzy – co ma wpływ na kaca?
TOP 5 Dieta dla Mam – catering dietetyczny w ciąży
Co jeść w ciąży – porady dietetyka
Dieta na odchudzanie – jak stosować, co jeść, żeby schudnąć?
Przepisy na 4 zimowe desery w wersji fit
Czy naturalne afrodyzjaki działają? Jak zwiększyć libido?
Kiedy brać probiotyk? Przy antybiotykoterapii i nie tylko
Czym jest nietolerancja laktozy? Objawy, diagnostyka i dieta.
Ciałopozytywność – co to właściwie znaczy?