Blog

Dieta SIRT – efekty po miesiącu. Ile można schudnąć?

Jak wygląda słynna dieta SIRT? Efekty przestrzegania jej zaleceń mogą przynieść spektakularną utratę wagi. Niżej mówimy, ile da się na niej schudnąć w ciągu miesiąca – osoby, które przestrzegają zaleceń, będą zadowolone z takich rezultatów.

Swego czasu wszystkie portale pisały o spektakularnej metamorfozie Adele. Piosenkarka w kilka miesięcy zrzuciła ponad 40 kilogramów, co jest niebagatelnym osiągnięciem. Okazało się, że tajemnicę jej sukcesu stanowi dieta SIRT. Efekty to oczywiście szybka utrata wagi, jednak czy jest ona długotrwała?

Czy dieta SIRT jest restrykcyjna?

Dieta SIRT (lub dieta sirtfood) to sposób żywienia zakładający włączenie do codziennego jadłospisu produktów wspomagających aktywację sirtuinów. Są to białka, których funkcją jest regulacja procesów metabolicznych. Zalecenia żywieniowe diety SIRT opierają się na spożywaniu produktów, które wpływają na aktywację sirtuinów. Na początek wiele osób decyduje się skorzystać z gotowego rozwiązania, jakim jest dieta sirtfood catering – oferty znajdziesz na Dietly.

Przede wszystkim należy wykluczyć z jadłospisu tłuste mięso, cukier i produkty zbożowe. W menu powinny znaleźć się zielone warzywa, owoce, orzechy, nasiona i oliwa z oliwek. Codziennie należy wypić sok zawierający wybrane składniki, a także pić wodę z cytryną. Ważną rolę odgrywa też aktywność fizyczna, która ma na celu poprawę kondycji i samopoczucia. Przekonuje cię dieta SIRT? Efekty warte są tych wyrzeczeń.

sirt adele

Produkty dozwolone i zakazane na diecie SIRT

Okazuje się, że dieta SIRT nie wymaga aż tak dużych poświęceń. Trzeba zrezygnować z przetworzonej żywności, soli, cukru i słodyczy, a także produktów pszenicznych (m.in. białego pieczywa, jasnych makaronów). Jadłospis opiera się na świeżych, naturalnych produktach oraz bezglutenowej żywności. Dozwolone jest też picie czerwonego wina – w rozsądnych ilościach – a także jedzenie czekolady o dużej zawartości kakao.

Na diecie SIRT można jeść między innymi:

  • zielone warzywa liściaste (jarmuż, szpinak, rukolę itp.);
  • zioła (np. natka pietruszki, lubczyk);
  • produkty gryczane (kaszę, mąkę, płatki);
  • kapary;
  • soję;
  • kurkumę;
  • gorzką czekoladę;
  • czerwone wino.
Ektomorfik, endomorfik, mezomorfik - rodzaje somatotypów a dieta

Dieta SIRT – efekty

Dlaczego tak wiele osób stosuje dietę SIRT? Efekty są naprawę niezwykłe, ponieważ zmiana nawyków żywieniowych nie powoduje samej utraty wagi. Oprócz tego SIRT poprawia stan włosów, skóry i paznokci. Wpływa na to spożywanie produktów bogatych w antyoksydanty. Są to substancje, które zwalczają wolne rodniki, czym opóźniają procesy starzenia. Uzyskanie wymarzonej sylwetki powinno być połączone nie tylko ze zmianą sposobu odżywiania, ale także aktywnością fizyczną. 

Zmian nie widać jednak od razu, trzeba na nie poczekać przynajmniej kilkanaście dni. Nieco inaczej wygląda to w przypadku redukcji wagi. Utrata zbędnych kilogramów staje się zauważalna już po tygodniu. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę, że jest to kwestia indywidualna.

Ile można schudnąć na diecie SIRT?

Osoby, które stosują dietę SIRT na odchudzenie, chwalą szybkie efekty. Plan odżywiania składa się z dwóch faz podzielonych na dwa etapy. Pierwsza część programu jest bardzo restrykcyjna i zakłada spożywanie od 1000 do 1500 kcal. W pierwszym tygodniu można więc schudnąć nawet 3 kilogramy! Później jednak kaloryczność posiłków nie jest narzucona, dlatego tempo zrzucania kilogramów może zwolnić. Szacuje się jednak, że w ciągu miesiąca dieta SIRT pozwala zrzucić około 12 kilogramów.

Osoby, które chcą schudnąć, ale nie wiedzą, jak ułożyć prawidłowych jadłospis diety SIRT, powinny skorzystać z pomocy profesjonalistów. Najkorzystniej jest zamówić gotowy posiłek prosto do domu, korzystając z cateringu dietetycznego. Nie wiesz, czy jest dostępny w twoim mieście? Sprawdzisz to na Dietly! Znajdują się tam najlepsze oferty:

Na czym polega dieta Adele? Jak działa dieta SIRT (sirtfood)?

Dieta SIRT – czy grozi efekt jojo?

Co jeszcze warto wiedzieć o diecie SIRT? Efekt jojo bywa w takich sytuacjach realnym zagrożeniem. Na szczęście, w przypadku diety SIRT takiego skutku ubocznego nie stwierdzono. Wszystko dzięki odpowiedniemu zbilansowaniu i zróżnicowaniu. Wszystkie składniki, które znajdują się w diecie SIRT, są bogate w witaminy, minerały i błonnik. Dieta zakłada jedzenie zarówno produktów zbożowych, warzyw, owoców, orzechów, jak i mięsa. Dzięki temu nie odczuwa się głodu, a organizm nie jest narażony na nadmierne restrykcje żywieniowe. Ponadto dieta SIRT nie zakłada długoterminowego stosowania.

Obserwując metamorfozy gwiazd, trudno zaprzeczyć skuteczności diety SIRT. Efekty w większości przypadków są naprawdę spektakularne, a sam plan żywieniowy nie zakłada dużych wyrzeczeń.

dietly catering dietetyczny