Dieta Sirtfood

  Dieta pudełkowa
  Sirtfood

  Dieta sirtfood to wariant diety pudełkowej, który składa się z 4 etapów i jego wybór zalecany jest osobom, które dążą do redukcji masy ciała i jednocześnie chcą zadbać o swoje zdrowie oraz wygląd. Założenia diety sirtfood zostały opracowane przez dwóch brytyjskich specjalistów ds. żywienia. Dieta sirtuinowa polega na stosowaniu jadłospisu w oparciu o tzw. produkty sirtuinowe, czyli takie, które sprzyjają zwiększeniu produkcji sirtuin.

  Ups! Nie znaleźliśmy diety, której szukasz

  w mieście

  0

  Czym jest dieta Sirtfood

  Czym są sirtuiny?

  To grupa białek występujących w naszym organizmie, której zadaniem jest regulowanie metabolizmu, kontrolowanie stanu zapalnego oraz procesów starzenia się. Zwiększenie ilości sirtuin sprzyja budowaniu białekmięśniowych, redukcji tkanki tłuszczowej i prawidłowej wrażliwości na insulinę. W badaniach naukowych zauważono, że osoby otyłe mają niższe stężenie sirtuin (SIRT1) niż osoby o prawidłowej masie ciała. Temat tych substancji jest zatem niezwykle interesujący szczególnie dla osób, które dążą do redukcji masy ciała. W celu wzbogacenia diety w produkty sirtuinowe, stosuje się w diecie sirtfood tzw. soki sirtuinowe, które są wyjątkowo bogate właśnie w te produkty i pomagają w osiąganiu sytości przy niewielkiej kaloryczności. Poranne soki zaleca się mieszać z matchą, która dodatkowo doda nam energii.

  Etapy diety sirtfood

  W diecie sirtfood wyróżnia się 2 fazy i każda z nich ma 2 etapy. Do tych zaleceń z łatwością możemy się dostosować poprzez zastosowanie cateringu dietetycznego oferującego dietę sirtfood. Autorzy diety sirtfood zalecają, aby 1 fazę powtarzać co jakiś czas – co kilka tygodni lub miesięcy, szczególnie w sytuacji, gdy nadal zmagamy się z nadmierną masą ciała.Faza 1 diety sirtfoodETAP 1 – dietę sirtfood zaczynamy od tego etapu. Obejmuje on pierwsze 3 dni naszej diety i zawiera najmniejszą liczbę kilokalorii.- Czas trwania: dzień 1 – 3- Kaloryczność: maksymalnie 1000 kcal dziennie- Posiłki w ciągu dnia: 3 koktajle sirtuinowe i 1 posiłek stałyETAP 2 – w 4. dniu stosowania diety sirtfood rozpoczynamy drugi etap, który jest znacznie bardziej zbliżony do normalnej diety. Znajdziemy w nim już 2 stałe posiłki i nieco więcej kalorii.- Czas trwania: dzień 4 – 7- Kaloryczność: maksymalnie 1500 kcal dziennie- Posiłki w ciągu dnia: 2 koktajle sirtuinowe i 2 posiłki stałeFaza 2 diety sirtfoodETAP 1 – po zakończeniu 7-dniowej pierwszej fazy diety sirtfood czas na kontynuację sirtuinowego jadłospisu z nowymi zasadami, które są znacznie mniej restrykcyjne.- Czas trwania: dzień 8 – 21- Kaloryczność: brak wytycznych- Posiłki w ciągu dnia: 1 koktajl sirtuinowy i 3 posiłki stałe (opcjonalnie 1-2 przekąski)ETAP 2 – gdy mijają 3 tygodnie stosowania diety sirtfood, czas na kolejny etap. Nie różni się on znacząco od poprzedniego, ale jednocześnie może być dużo bardziej elastyczny i dopasowany do naszych potrzeb. Liczba posiłków może być taka, jaka najbardziej nam odpowiada, a kaloryczność powinniśmy ustalić zgodnie z naszymi celami dietetycznymi. Nadal zaleca się stosowanie posiłków opartych głównie na produktach sirtuinowych i picie koktajlu sirtuinowego.- Czas trwania: rozpoczęcie po 21 dniu diety i stosowanie przez dowolny okres- Kaloryczność: brak wytycznych- Posiłki w ciągu dnia: brak wytycznych – zaleca się stosowanie koktajlu i posiłków na bazie produktów sirtuinowych

  Dla kogo przeznaczona jest dieta sirtfood?

  Dieta sirtfood w cateringu dietetycznym jest przeznaczona dla osób z nadwagą lub otyłością. Zaleca się, aby stosować ją, gdy BMI jest większe niż 20, ponieważ w przypadku niskiej masy ciała, taka restrykcja kaloryczna nie jest zalecana. Jednak osoby o prawidłowej masie ciała z powodzeniem mogą wprowadzić dietę sirtfood z 2 fazy i zdecydować się na kaloryczność dobraną do swoich potrzeb. Nie zaleca się diety sirtfood kobietom w ciąży, w czasie laktacji lub planującym poczęcie dziecka.

  Jakie są zalety diety sirtfood?

  Przede wszystkim dieta sirtfood jest efektywnym sposobem na redukcję masy ciała przy jednoczesnym zdrowym odżywianiu się. Jadłospis w diecie sirtfood jest niezwykle bogaty w wartościowe warzywa, orzechy i owoce, dlatego jego stosowanie wiąże się z wieloma innymi korzyściami poza odchudzaniem. Ponadto brak konieczności eliminowania konkretnej żywności sprawia, że dieta sirtfood jest bardzo przyjemna w stosowaniu. Jej założenia obejmują głównie produkty zalecane oraz konkretną energetyczność diety w pierwszej fazie. Poprzez stosowanie diety sirtfood z cateringu dietetycznego wspieramy efektywną utratę kilogramów, dbamy o swoje zdrowie i uczymy się jak powinny wyglądać bogate odżywczo posiłki.

  Czy odpowiada Ci dieta Sirtfood?

  Wybierz, porównaj i zamów online w najlepszym cateringu dietetycznym z Dietly

  Posiłek

  Popularne diety