Blog

Te gwiazdy zdradziły sekret swojej figury… To prostsze niż myślisz!

Post przerywany jest bardzo popularny wśród gwiazd, ponieważ pozwala im na utrzymanie smukłej sylwetki przy jednoczesnym braku uczucia głodu i duuużej swobodzie w wyborze tego, co chcą i kiedy chcą zjeść. Post przerywany jest również uważany za skuteczny sposób na poprawę ogólnego zdrowia, biorąc pod uwagę parametry takie jak obniżenie poziomu cukru we krwi, zwiększenie produkcji hormonu wzrostu, poprawa funkcji poznawczych, czy spokojny sen itd. Jesteś ciekawa/y o co chodzi i jak zacząć stosowanie postu przerywanego? Mamy dla Ciebie niespodziankę! Stworzyliśmy totalny przewodnik dla początkujących: Proste zasady i 7-dniowy jadłospis do stosowania w poście przerywanym, układany przez naszą dietetyczkę kliniczną! Kliknij w baner i pobierz jak najszybciej!

Spis treści:

Jakie gwiazdy stosują post przerywany?

Wiele gwiazd z branży filmowej, muzycznej i sportowej publicznie mówi o stosowaniu postu przerywanego. Niektóre z nich to:

  • Beyoncé – piosenkarka, która jest znana z dbałości o swoją sylwetkę i zdrowie, przyznała, że stosuje post przerywany przed ważnymi występami.
  • Jennifer Aniston – aktorka, producentka filmowa. Wspomina ona, że praktykuje post przerywany – metodę 16/8. Twierdzi, że ta metoda pomaga jej utrzymać sylwetkę, koncentrację i energię przez cały dzień.
  • Małgorzata Rozenek – Stosuje post przerywany w formie 18/6. W mediach społecznościowych mówi: “Ja się stosuję do zasad postu przerywanego, rozpoczynam około godziny 12:00, kończę około 18:00, i to jest taki rytm, który mi naprawdę bardzo odpowiada.”
  • Kourtney Kardashian – celebrytka, która przyznała, że stosuje post przerywany jako sposób na utrzymanie swojej sylwetki. Twierdzi, że ta metoda pomogła jej z utratą wagi i osiągnięciem ogólnego, dobrego samopoczucia.
  • Julia Wieniawa – polska aktorka, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i osobowość medialna. W mediach społecznościowych przyznała, że stosuje post przerywany w formie 8/16.

Jak stosować post przerywany?

Post przerywany (Intermittent Fasting) to sposób odżywiania polegający na okresach jedzenia i postu. Istnieje wiele różnych metod postu przerywanego, ale najczęściej stosowane warianty to: 16/8, 20/4 lub 5:2. Metoda 16/8 polega na spożywaniu posiłków przez 8 godzin, a następnie poszczeniu przez kolejne 16 godzin. 20/4 oznacza 4 godziny jedzenia i 20 godzin poszczenia, a 5:2 oznacza zwykłe jedzenie przez 5 dni tygodnia, a przez 2 dni tygodnia ograniczanie spożywanych kalorii do 500-600 kcal w ciągu doby. Więcej na temat efektów i korzyści zdrowotnych płynących ze stosowania postu przerywanego pisaliśmy w artykule: Dieta IF – intermittent fasting. Zasady i efekty

Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, czy decydujesz się na post przerywany czy inny sposób odżywiania, ważne jest zdrowe i zbilansowane jedzenie. Na szczęście przepisy w tym jadłospisie do pobrania są układane przez doświadczoną dietetyczkę kliniczną i sprawdzą się również jako spis pysznych, prostych i odpowiednio zbilansowanych przepisów nawet dla osoby, która nie zamierza stosować się do zasad postu przerywanego!

Podsumowując, post przerywany jest popularnym sposobem odżywiania wśród gwiazd, który może być świetny i skuteczny w utrzymaniu smukłej sylwetki i poprawie samopoczucia. Jednakże, przed rozpoczęciem tej diety ważne jest skonsultowanie się z lekarzem lub dietetykiem, ponieważ nie jest ona odpowiednia dla wszystkich. Istnieją przypadki, w których post przerywany nie będzie odpowiednim wyjściem, np. dla osób z cukrzycą typu 1, kobiet w ciąży czy karmiących. Pamiętaj, że na Dietly.pl możesz zamawiać cateringi dietetyczne, które będą odpowiadały Twoim potrzebom i wspomogą Cię w drodze do wymarzonej sylwetki! Na Dietly każdy znajdzie coś dla siebie! 

dietly catering dietetyczny