Dieta Odchudzająca

  Dieta pudełkowa
  Odchudzająca

  Wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z cateringiem dietetycznym ze względu na chęć redukcji masy ciała. Dieta odchudzająca będzie dobrym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na zdrowym kształtowaniu nawyków żywieniowych oraz na efektywnym osiąganiu celu, jakim jest redukcja masy ciała. Ten wariant jest możliwy do zamówienia w różnych opcjach kaloryczności, dlatego z łatwością dobierzemy energetyczność diety do własnych potrzeb.

  Ups! Nie znaleźliśmy diety, której szukasz

  w mieście

  0

  Czym jest dieta Odchudzająca

  Zalety diety odchudzającej z cateringu

  Przede wszystkim korzystanie z cateringu dietetycznego na drodze odchudzania będzie ogromnym ułatwieniem! Nie będziemy musieli liczyć samodzielnie spożywanych kilokalorii, możemy odpocząć od chodzenia po sklepach oraz od gotowania. Zaoszczędzony czas warto przeznaczyć na dodatkową aktywność fizyczną, która jeszcze lepiej pomoże nam w osiągnięciu redukcji masy ciała. Dieta pudełkowa w tym wariancie obejmuje 4 do 5 posiłków, które należy jadać w regularnych odstępach czasu. Nasze posiłki będą skomponowane racjonalnie nie tylko pod kątem odpowiedniej liczby kilokalorii, ale również z zachowaną proporcją białka, tłuszczu i węglowodanów. Dietetycy planujący ten wariant dbają o to, aby potrawy były bogate w błonnik pokarmowy, ponieważ dzięki temu łatwiej nam będzie zapanować nad apetytem. Do bogatobłonnikowych produktów zaliczamy warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy oraz nasiona. Pomysły na posiłki są zazwyczaj inspirowane sezonowymi warzywami i owocami, dlatego w czasie lata znajdziemy w swoich pudełkach truskawki, borówki, szparagi, sałaty i inne ulubione przysmaki. Z kolei w czasie jesieni i zimy przyjdzie pora na ciekawe i smaczne dania z dynią, grzybami, cytrusami i awokado.

  Efekty diety odchudzającej

  Na początku przygody z odchudzaniem wiele osób pragnie uzyskać odpowiedź na pytanie – jak szybko zredukuję masę ciała? Niestety nie jest to możliwe, aby efekty traktować ogólnikowo, ponieważ zależą one od bardzo wielu czynników. Istnieje przekonanie, że przy deficycie kalorycznym obejmującym 500 kcal dziennie, uda się nam schudnąć 1 kg każdego tygodnia. Każdy, kto ufa tej teorii ma spore ryzyko rozczarowania się… ponieważ ta hipoteza nie ma potwierdzenia naukowego i w wielu przypadkach się nie sprawdzi. Elementów warunkujących tempo redukcji masy ciała jest wiele. Jednym z nich jest aktualna waga, ponieważ osoby z zaawansowaną otyłością są w stanie osiągnąć bardziej spektakularne rezultaty w krótkim czasie, niż te, które są bliskie prawidłowemu BMI. Co więcej, nasze postępy zależą również od poziomu aktywności fizycznej i od tego ile wynosi nasz odsetek tkanki tłuszczowej. Jeśli staramy się regularnie trenować i nie unikamy dłuższych spacerów, to z pewnością łatwiej nam będzie zrealizować cel w szybszym czasie. Przed przystąpieniem do diety odchudzającej dobrze jest się uzbroić w cierpliwość i zdawać sobie sprawę z tego, że redukcja naszej masy ciała może nie przebiegać jednostajnie. Czasami jesteśmy zmuszeni do przejścia przez tzw. Fazę plateau, którą zauważa się po około 6-8 miesiącach od rozpoczęcia procesu odchudzania. Taki okres jest spowodowany tym, że nasz organizm przystosował się do deficytu kalorycznego oraz nasze zapotrzebowanie energetyczne jest nieco niższe niż na początku redukcji.

  Jak stosować tę dietę?

  Jeśli zależy nam na efektach w redukcji masy ciała, to dieta odchudzająca z cateringu dietetycznego nam pomoże, jeśli… będziemy konsekwentni w jej stosowaniu! Niektórzy dodatkowo podjadają przekąski, które wydają się być niskokaloryczne, ale jeśli będziemy sięgać po nie wielokrotnie w ciągu dnia, to mogą być one dużą przeszkodą. Pomijanie posiłku z diety pudełkowej i zamienianie go na samodzielnie przygotowanie danie również może być złudne. Jeśli nie mamy pewności co do kaloryczności nowej potrawy, to czasem nietrudno jest o osiągnięcie nadwyżki kalorycznej. Dobrze jest także unikać picia alkoholu, ponieważ będą to nie tylko dodatkowe kilokalorie, ale także w stanie nietrzeźwości będziemy mieli słabszą silną wolę, co może sprzyjać podjadaniu wysokokalorycznych przekąsek. Wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia (kobiety min. 2 l, mężczyźni min. 2,5 l) także jest niezbędnym elementem zdrowego stylu życia. Utrzymywanie tego nawyku przy wariancie diety odchudzającym jest szczególnie ważne, ponieważ ze względu na wysoką zawartość błonnika pokarmowego w posiłkach, odwodnienie będzie sprzyjało zaparciom i bólom brzucha. Dbajmy również o to, co jadamy w dni bez cateringu dietetycznego. Jeśli mamy w planach wyjazd, imprezę lub ważne spotkanie, to nie zapominajmy o tym jak powinny wyglądać nasze posiłki. Dzięki diecie pudełkowej nauczymy się tego, jakie proporcje powinny być na naszym talerzu i warto się tego uczyć oraz czerpać inspiracje.

  Czy odpowiada Ci dieta Odchudzająca?

  Wybierz, porównaj i zamów online w najlepszym cateringu dietetycznym z Dietly

  Posiłek

  Popularne diety