Dieta Domowa

  Dieta pudełkowa
  Domowa

  Dieta domowa to wariant, który łączy tradycyjne i znane wszystkim potrawy z różnorodnością. Wszyscy, którzy tęsknią za naleśnikami, domowymi wędlinami, ciastem czekoladowym, czy nawet za sałatką gyros, będą z pewnością zadowoleni właśnie z diety domowej. Dania w niej zawarte są znane i lubiane, dlatego śmiało możemy ją wypróbować całą rodziną – zarówno dzieci, dorośli, jak i osoby starsze, które cenią tradycję na talerzu, znajdą w niej coś dla siebie.

  Ups! Nie znaleźliśmy diety, której szukasz

  w mieście

  0

  Czym jest dieta Domowa

  Dla kogo jest polecana?

  Dieta domowa obejmuje 3 posiłki: śniadanie, obiad, kolację i jest dostępna w trzech wariantach kalorycznych (1000 kcal, 1500 kcal, 2000 kcal). Może być jednak stosowana przez osoby jadające 3 razy dziennie oraz przez tych, którzy wolą sięgać po posiłek4 lub 5 razy dziennie i mają wyższe zapotrzebowanie kaloryczne. Jak to możliwe? Jeśli w ciągu dnia jadamy więcej niż 3 posiłki, to możemy dodać do naszej diety 1-2 przekąski, które będą szybkie w przygotowaniu i będą pełniły rolę II śniadania albo podwieczorku. Wystarczy, że sięgniemy przykładowo po 1 owoc, garść orzechów i jogurt – taka kompozycja z powodzeniem zaspokoi nasz głód między śniadaniem i obiadem lub przed kolacją, a nie będzie wymagała żadnego przygotowania. Dieta domowa może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć wielokrotnego chodzenia do sklepu i wielogodzinnego gotowania. Jeśli jadamy więcej niż 3 posiłki, które oferuje nam dieta domowa, to wystarczy, że raz w tygodniu zakupimy przykładowo: 7 sztuk owoców (np. jabłka, gruszki, banana), paczkę orzechów i 7 opakowań jogurtów, czy serków wiejskich. Takie zakupy nam wystarczą, aby przez cały tydzień komponować szybkie w przygotowaniu drugie śniadanie. Jednocześnie dzięki temu, że posiłki z diety domowej są każdego dnia inne, na pewno nie znudzimy się naszym jadłospisem. Ten wariant może być stosowany zarówno przez osoby, które chcą zredukować masę ciała, utrzymać aktualną wagę lub przybrać kilka kilogramów. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić swoje zapotrzebowanie, które można policzyć na naszym kalkulatorze znajdującym się na głównej stronie Dietly.pl. Jeśli nasze zapotrzebowanie energetyczne wynosi pomiędzy 1500 a 2000 kcal, to możemy zakupić dietę 1000 kcal lub 1500 kcal i dodać 1-2 przekąski w ciągu dnia, które będą szybkie w przygotowaniu (np. owoc + orzechy / pomidorki + serek wiejski z pestkami dyni). Jeśli potrzebujemy jadać więcej niż 2000 kcal, to warto zamówić dietę 1500 kcal lub 2000 kcal i dodać do jadłospisu samodzielne II śniadanie i/lub podwieczorek, które w szybkim czasie przygotujemy.

  Z czego składa się dieta domowa?

  Największymi zaletami tego wariantu jest jej smak, różnorodność, uniwersalność, niska cena i atrakcyjny wygląd posiłków. Dieta domowa każdego dnia dostarczy nam dania zbilansowane pod kątem zawartości białka, tłuszczu oraz węglowodanów. Co więcej, składa się z potraw obfitujących warzywa (np. surówki, sosy warzywne, zupy) oraz owoce, dzięki czemu stosując ją zapewnimy sobie wysoką podaż błonnika pokarmowego, witamin i antyoksydantów. Poda daniami wytrawnymi znajdziemy w menu diety domowej również słodkie propozycje, takie jak ciasta i naleśniki, dzięki czemu nawet osoby uwielbiające słodycze znajdą coś dla siebie. Ten wariant stworzony jest z myślą o tym, abyśmy mogli w wygodny sposób zapewnić sobie każdego dnia znane nam i smaczne posiłki oraz unikać częstego wychodzenia na zakupy.

  Czy odpowiada Ci dieta Domowa?

  Wybierz, porównaj i zamów online w najlepszym cateringu dietetycznym z Dietly

  Posiłek

  Popularne diety